Po zdobyciu Wicemistrzostwa Polski w rugby plażowym lubińskie rugbystki wracają na ligowe boiska. Podopieczne Karola Dereckiego już w najbliższy piątek udadzą się do Gietrzwałdu koło Olsztyna, by wystąpić w I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w sezonie 2017/2018.

Inauguracja Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 sezonu 2017/2018 już w najbliższą sobotę.

Jak wyglądały przygotowania Miedziowych?

KONTUZJE

Końcówka poprzedniego sezonu była dla Miedziowych czasem wielu kontuzji. W nadchodzącym sezonie na boisku zabraknie niestety Małgorzaty Patyk oraz Agaty Kapicy, która doznała kontuzji więzadeł w kolanie. W sobotę nie zagra także kontuzjowana Paula Liszkowska oraz Marta Cipior, którą z gry wykluczyła poważna kontuzja barku. – Małgorzata potrzebuje czasu na wzmocnienie kostki, a Paula barku. Nasze rozgrywające, czyli Marta i Agata są już po operacjach i pracują indywidualnie z klubową fizjoterapeutką. Magdalena Hiller dba, by wszystkie zawodniczki mogły wrócić na boisko, gdy będą do tego w pełni gotowe – tłumaczy kierownik drużyny, Marcelina Falkiewicz.

TRANSFERY

Letnia przerwa była więc czasem wielu zmian kadrowych. – Dokonaliśmy trzech wartościowych transferów, ponadto zrekrutowałyśmy od podstaw 2 nowe zawodniczki, także w najbliższym sezonie nie zabraknie nowych twarzy. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to na skuteczne wypełnienie luki po doświadczonych, ale niestety kontuzjowanych zawodniczkach – liczy kierownik Miedziowych.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY

Pomimo zmian kadrowych atmosfera w drużynie jest bardzo dobra.

W obecnym sezonie nasze szeregi zasiliło ​pięć nowych zawodniczek. Większość ​składu jest spoza Lubina, wię​c ​tylko dwa razy w tygodniu udaje się zebrać całą drużynę na treningu.
W ta​kiej sytuacji bardzo ważna jest praca indywidualna. Dziewczyny dobrze przepracowały okres przygotowawczy i nie mogą się już doczekać wyjścia na murawę. Zawsze stawiamy sobie wysokie cele i z ka​żdym gramy o zwyci​ęstwo. – zapewnia trener Miedziowych, Karol Derecki.​ W ostatnim czasie Miedziowym rugbystkom postanowił pomóc trener Jacek Ilnicki, który w najbliższych miesiącach przyjrzy się zawodniczkom pod kątem motoryki.

SKŁAD MIEDZIOWYCH RUGBY LUBIN NA SEZON 2017/2018

Trener:Karol Derecki
​Trener przygotowania motorycznego: Jacek Ilnicki​
Zawodniczki:
Patrycja Sierżanowska(C)
Paulina Kucia
Alicja Kmiecik
Karolina Idzikowska
Karolina Cieśla
Natalia Zembrzuska(debiut)
Danuta Czarnowska(wypożyczenie z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk)
Katarzyna Pieczarska
Diana Forster
Kaja Bogucka(transfer z Wataha Zielona Góra)
Klaudia Todrzak(debiut)
Marta Klin(debiut)
Marcelina Falkiewicz

Kontuzje:
Małgorzata Patyk
Paula Liszkowska
Agata Kapica
Marta Cipior

informacja prasowa

Poprzedni artykułEUROPARK KRASNAL w Lubinie! Rozdajemy bilety!
Następny artykułPrzemoc psychiczna zabija po cichu!