To był prawdziwy pogrom! Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie dały najmniejszych szans rywalkom z Kościerzyny. Miedziowe rozgromiły UKS PCM aż 43:17 (25:11)!

Pierwsze trafienie sezonu 2017/2018 w PGNiG Superlidze Kobiet miało miejsce w drugiej minucie dzisiejszego meczu. Wynik meczu Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna otworzyła Jovana Milojević. Przed upływem czterech minut było już 3:0 dla miedziowych, które od początku pokazały swoją wyższość nad rywalkami. W piątej minucie dwójkowa akcja Piechnik – Semeniuk zakończyła się wrzutką i bramką te drugiej. Wynik po stronie przyjezdnych w siódmej minucie otworzyła Malwina Hartman. Wówczas było 5:1. Ekipa z Kościerzyny nie miała zbyt wiele do powiedzenia przy skutecznej i finezyjnej grze miedziowych, które w 10. minucie prowadziły już 8:1, dwie minuty później było „dychą” – 11:1. Swoją drugą bramkę UKS zdobył dopiero po kwadransie gry. Lubinianki punktowały ekipę z Kościerzyny i do przerwy wygrywały czternastoma trafieniami, aż sześć z nich było autorstwa Żany Marić.

Victoria Belmas potrzebowała niespełna minuty, aby zdobyć dwie pierwsze bramki po przerwie. Po zmianie stron przyjezdne wciąż miały problem z przejściem lubińskiej defensywy, miedziowe z kolei z zimą krwią wykorzystywały kolejne okazje w ofensywie. W 40. minucie przewaga Metraco Zagłębia wzrosła do dwudziestu trafień – 33:13. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zatrzymały się na 43. bramkach, rywalkom dały się pokonać tylko 17 razy. Lubiński walec nie dał najmniejszych szans swoim rywalkom i bardzo udanie wszedł w nowy sezon.

MVP meczu: Zuzanna Ważna (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 43:17 (25:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Czyż – Grzyb 4, Semeniuk 3, Trawczyńska 2, Wasiak, Rosińska 1, Górna 2, Piechnik 4, Ważna 5, Marić 7, Jochymek 5, Wojtas 2, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 1.

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Lisowska – Mokrzka 2, Sus 1, Belter 5, Ziółkowska, Gędlek 4, Rogożeńska, Lubiejewska, Krajewska 1, Hartman 4.

Sędziowie: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki