Rozmowy nic nie przyniosły więc postanowili zablokować drogę. Pracownicy firm podwykonawczych świadczących usługi przy budowie drogi S3 firmie Pribex poważnie dziś zablokowali ruch na drodze Lubin – Zielona Góra na wysokości węzła Kaźmierzów. Żądają jednego -pieniędzy, których nie otrzymali za wykonaną pracę. Droga była przejezdna co 20 minut na krótką chwilę. Kolejne blokady zaplanowano od 13:00. 

 

Zanosiło się na takie działania, bo rozmowy z Pribexem i głównym wykonawcą odcinka drogi S 3 firmą Salini nie przyniosły skutku. – Nasze działania polegały na chodzeniu popasach przy węźle Kaźmierzów. Zaczęliśmy przed 10.00. Chodzimy 15 -20 minut, a 5 minut przepuszczamy ruch. Korki się zrobiły, ale wielu kierowców nasz rozumie. jednoczą się z nami i pokazują uniesiony kciuk w górę.  Nieliczni są na nas wściekli. Ci pokazują nam środkowy palec. To zdecydowana mniejszość. Nie mieliśmy wyjścia. W piątek prowadziliśmy rozmowy z firmą Salini lidera konsorcjum, ale usłyszeliśmy, że sprawa ich nie dotyczy. Powiedziano nam,ze mamy umowę z firmą Pribex a oni do tego nic nie mają. Walczymy o zapłatę należnej nam sumy z tytułu wykonanych prac na budowie drogi S3. To były usługi transportowe i ogólnie pojęte usługi sprzętowe. Firma Pribex jest nam winna 2 mln złotych – mówi Wojciech Wower z firmy WOWIX spod Kalisza. 

To aż stamtąd w okolice Kaźmierzowa przyjechali kierowcy i ich rodziny, by dać wyraz rozżalenia za nieuregulowane płatności. 

Polkowicka policja przyjechała na miejsce. Spisano dane właściciela firmy,a potem przygotowano objazdy dla ruchu drogowego. W chwili obecnej demonstrujący mają przerwę, ale ponowne blokady będą miały miejsce w chwili, gdy w kopalniach nastąpi zmiana. Wówczas na opóźnienia będą narażone autobusy z załogą KGHM Polska Miedź, które będą chciały dojechać do szybu SW – 1.

1 KOMENTARZ

  1. Czy szefem Pribex’u nie jest ktoś z bardzo bliskiego otoczenia żydówki Haki Grundbaum podszywającej się pod Polkę jako Hanna Gronkiewicz Waltz i dla tego są bezkarni nawet po sfrezowaniu nie tej strony nawierzchni co trzeba przez co straty były liczone w milionach złotych?

Comments are closed.