W niedzielę 27 sierpnia w Chojnowie była niecodzienna okazja obejrzenia pojazdów, których prawie już nie ma. Klub Oldtimer Chojnów i Gmina zaprosili mieszkańców regionu na II Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Chojnów. W rynku były tłumy. Klasyki przyciągały uwagę nie tylko dojrzałych, ale też najmłodszych.

 

Rok temu było rewelacyjnie, ale w tym roku organizatorzy  postarali się o więcej. Chojnowski rynek wypełniły po brzegi klasyki na czterech kołach.

– Dzisiejsze wydarzenie jest w stu procentach charytatywne o dosyć sporym wymiarze jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny. Nieskromnie powiem, że w tym momencie przekroczyliśmy praktycznie każdy limit załóg i uczestników w południowej Polsce, w imprezie niekomercyjnej, stu procentowo charytatywnej, darmowej dla uczestników. Mamy  w tym momencie przekrój całej motoryzacji  od samochodów, motocykli przedwojennych przez powojenne, perełki motoryzacyjne z lat 60′, 70′ no i skończywszy na tych najbardziej popularnych, czyli perełki PRL’u – dużych fiatów, maluchów, syrenek. To ,co jeździło najczęściej w latach 80 i na początku lat 90 – mówił Tomasz Halikowski z klubu „Oldtimer Chojnów”, a zarazem wolontariatu KGHM.

–  Ponad 200 pojazdów.  70 załóg wystartowało w rajdzie, około 200 w tym momencie odnotowaliśmy na chojnowskim rynku.Myślę, że przekroczymy liczbę 250 załóg. Impreza ma też wymiar charytatywny, po który się zebraliśmy. Zbieramy pieniądze dla Kamila Wawrucha. Jest to chłopiec, który potrzebuję pilnie implantacji ślimakowej, żeby usłyszał swoich rodziców, żeby usłyszał świat i żeby rehabilitacja przebiegała w sposób prawidłowy w przyszłości. Kamil ma w tym momencie trzy latka. To jest tak zwany kolokwialnie rzecz ujmując, ostatni gwizdek na to, żeby ten implant ślimakowy został mu wmontowany. Zbieramy i jak na razie mamy zebrane około 40 tys. złotych. Wolontariat KGHM stara się uzbierać całą kwotę, jaka jest potrzebna na ten jeden implant, drugi zostanie zrefundowany przez NFZ – mówił Tomasz Halikowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę