Zapowiadane opady deszczu i burze nie sprawdziły się. Kolejny 114 bieg parkrun odbył się bez przeszkód. Deszcz do tej pory podczas spotkań skutecznie omija Park Wrocławski.

Przed biegiem odbyła się krótka odprawa, niezbędna gdyż odwiedzają nas często po raz pierwszy parkrunowcy z całego świata.
 
Tym razem nie zabrakło osób z innych lokalizacji. Odwiedziła nas pani Joanna Liberkowska z Poznania oraz Agata Dubiał z Leszna. Warto dodać, że pani Agata to przyszły koordynator parkrun w Głogowie, który swoją działalność rozpoczyna już 30 września 2017 roku.
Będzie to kolejna czwarta lokalizacja na Dolnym Śląsku, do której należy Wrocław, Jelenia Góra i oczywiście Lubin.
    
Zwycięzcami 114 biegu są: Rafał Kulczycki, Kamil Hryńko oraz Rajmund Kiełczyński, który ustanowił swój rekord osobisty a czas to 20:40.
 
Wśród pań czołowe miejsca zajęli: Joanna Liberkowska, Anna Niedźwiedzka i Lucyna Stępień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jedną z podstawowych idei parkrun jest zachęcanie do ruchu wszystkich grup społecznych. Na parkrunowych biegach mile widziane są nie tylko osoby, które biegają już od dawna i mają za sobą wiele kilometrów w nogach, ale również osoby, które dopiero odważyły się po raz pierwszy ubrać buty biegowe i właśnie w sobotę o 9:00 rano wyszły pokonać swoje pierwsze 5 kilometrów. Nawet jeśli ten dystans będzie początkowo w większości przespacerowany, to i tak jest to wielki sukces i radość dla wszystkich, że dzięki parkrunowi kolejna osoba wstała z kanapy i stała się aktywna fizycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę