Trwa akcja “Szkoła będzie wesoła II”, którą Zagłębie Lubin S.A. organizuje z myślą o dzieciach z domów dziecka i ich pójściu do szkoły. Przybory szkolne, które dzieci dostaną od klubu można przynosić do kilku miejsc w mieście do końca sierpnia. Dzieci potrzebują praktycznie wszystkiego, co wiąże się ze szkołą.

 

Ubiegłoroczna akcja “Szkoła będzie wesoła” sprawiła wielu maluchom z domów dziecka sporo radości. Klub Zagłębie Lubin S.A. oraz jego partnerzy Milenium Zakłady Bukmacherskie, FitArena, Auchan oraz Peugeot z Legnicy zachęca kibiców i nie tylko do pomocy w skompletowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci z domów dziecka na terenie Zagłębia Miedziowego. Zbiórka materiałów szkolnych od kibiców odbywa się podczas meczów. Będzie więc okazja, by w sobotę 5 sierpnia przed spotkaniem z Pogonią Szczecin zostawić w specjalnym namiocie przy punkcie sprzedaży pamiątek  jakiekolwiek przybory szkolne, które we wrześniu trafią do dzieci. Kolejny mecz i kolejna okazja nadarzą się 21 sierpnia przed meczem z Wisłą Kraków. Szkolne podarunki można też przynosić do sklepu Zagłębia Lubin w Galerii Cuprum Arena, do sklepu Auchan oraz do punktów Milenium Zakłady Bukmacherskie.

–  Jest to druga akcja. Pierwsza cieszyła się dużą popularnością. To, co uda nam się zebrać zostanie przekazane dzieciom z okolicznych domów dziecka. Wychowawcy tych dzieci podkreślają, że na buziach dzieci rok temu pojawiły się uśmiechy na twarzach dzieci,które dostały pomoce szkolne. te dzieci potrzebują wszystkiego od tornistrów po flamastry. Wszystko się zużywa więc będzie im przyjemnie pójść do szkoły z takimi samymi przyborami, jak ich rówieśnicy  – mówi Zygmunt Kogut rzecznik klubu Zagłębie Lubin S.A.