Remont ulicy Skłodowskiej w Lubinie jest już prawie na finiszu. Jak informuje lubiński magistrat, ulica zostanie oddana do ruchu 17 sierpnia. Kompleksowa przebudowa trwała od maja i kosztowała około 6 mln złotych. 

 

 

Bliżej jak dalej do momentu oddania fragmentu ulicy Skłodowskiej do użytku. Zaczęli w maju, a skończą 17 sierpnia. Modernizacja fragmentu ulicy Skłodowskiej od skrzyżowania z Niepodległości do Tysiąclecia polegała nie tylko na wybudowaniu ronda, położeniu nowej nawierzchni, ale też na przebudowie kanalizacji, oświetlenia ulicznego i chodników. jak informuje Jacek Mamiński rzecznik prezydenta Lubina, powstanie tam również mała fontanna. Remont Skłodowskiej to trzeci etap prac modernizacyjnych w tamtejszej okolicy Lubina. W ubiegłym roku przebudowano kompleksowo ulicę 1 Maja. W maju tego roku oddano do użytku wyremontowana i przebudowaną ulice Bema, która zmieniła swój bieg. Zaślepiono fragment w okolicy dawnego Społem, stwarzając ślepy dojazd dla mieszkańców nowo powstałego budynku, a ulice Bema przedłużono w okolicy przychodni i połączono z ulicą 1 Maja. 

W przyszłym roku lubinian czekają większe utrudnienia w ruchu. Rozpocznie bowiem remont osi jezdni od ulicy Ścinawskiej, poprzez duże rondo, Niepodległości, Aleję Kaczyńskiego aż po ulicę Granitową w okolicy siedziby Jeronimo. Na tę inwestycję lubiński magistrat otrzymał dotację unijną. 

Poprzedni artykułWOLOWS SUMMER FESTIVAL – bilety!
Następny artykuł Dyplomy dla uczestników parkrun