Mimo wakacji i urlopowych wyjazdów na dzisiejszy bieg przybyło ponad 50 osób, a wśród nich pojawili się: Marta Jarzębska, Elżbieta Kulik, Daniel Wołowiec, Waldemar Midera, Filip Mikus oraz Sławomir Skrzyniarz.

Debiutanci zostali przywitani gorącymi brawami, a dyrektor biegu Pani Ela Sowa pogratulowała za podjęcie słusznej decyzji, życząc wszystkim dalszych udanych biegowych spotkań.

Na mecie jako pierwszy przebiegł niepokonany Rafał Kulczycki. Na drugim miejscu pojawił się Kamil Hryńko, który ustanowił rekord osobisty z czasem 20:00. Chwilę po nim na mecie zameldował się Robert Marciniak.

Najlepszą debiutantką okazała się Marta Jarzębska, która uzyskała wynik 25:39. 35 sekund później linię mety minęła Inga Kruk, która także ustanowiła swój rekord osobisty.

Bohaterem dzisiejszego biegu był niewątpliwie Artur Diduszko, dla którego był to już 50 bieg parkrun. Mimo ciężkiej pracy w kopalni znajduje czas na relaks uczestnicząc w biegach. To także kolejny etap do otrzymania bezpłatnych koszulek za 100, 250 i 500 bieg, gdyż po dzisiejszym biegu należy się Arturowi koszulka za 50 biegów.

Niewtajemniczonych informujemy, że udział w biegach jest bezpłatny a jedynym obowiązkiem jest dokonanie jednorazowej rejestracji. Po rejestracji można brać udział we wszystkich lokalizacjach na całym świecie. A wyniki zawsze można odnaleźć na stronie internetowej parkrun.

Udział w biegach parkrun to nie dosłowne zawody. W ramach parkrun biegamy dla własnej satysfakcji. Można biec, spacerować czy truchtać. To uczestnik ustala reguły.

Następny już za tydzień o godzinie 9:00