Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” zaprasza na szóstą odsłonę Lubińskiego Biennale Sztuki. Na ekspozycji prezentowanej w Galerii Zamkowej obejrzeć można realizacje plastyczne wykonane przez piętnastu twórców związanych z miastem Lubinem i Ziemią Lubińską.

 

 

Od 29 czerwca do 30 lipca w Galerii Zamkowej w Lubinie będzie okazja dla koneserów sztuki i miłośników Lubina zarazem, by nacieszyć  oko. Ośrodek kultury zaprasza na VI Biennale Sztuki. 

Eksponowane prace plastyczne to przede wszystkim realizacje malarskie, rysunkowe oraz rzeźbiarskie. Tematyka jest zróżnicowana, ale ich wspólny mianownik to data powstania (ostatnie dwa lata) i, co jest głównym założeniem przedsięwzięcia, powiązanie autora z regionem. Założeniem Biennale jest bowiem możliwość publicznego zaprezentowania aktualnych dokonań lokalnych artystów plastyków oraz stworzenie artystycznej kroniki, dającej świadectwo oddziaływania czasu i miejsca na charakter dzieła sztuki.
Podsumowaniem wystawy będzie finisaż, podczas którego ogłoszony zostanie werdykt jury oraz laureat głosów publiczności. Termin finisażu ogłosimy już wkrótce, a tym czasem zapraszamy do zwiedzania wystawy i uczestnictwa w głosowaniu na autora, Państwa zadaniem, najciekawszych prac plastycznych.
inf.fot. Wzgórze Zamkowe 

Poprzedni artykułLubinExtra! 144
Następny artykułCiepło i miło na 108 biegu parkrun