Tytuł najlepszych w III Turnieju KGHM Cup zostaje w Lubinie. Młodzi lubinianie rocznik 2001 pokonali wszystkich, zatrzymując puchar w klubie KGHM Zagłębie Lubin. Drugie miejsce zdobyła drużyna  Cardiff City FC, zaś trzecie ADO Den Haag.

 

Dwa dni trwał turniej KGHM Cup dla rocznika 2001. Rozegrano w sumie 21 meczów. Wzięło w nim udział 7 drużyn. Poza klasyfikacją główną, w której I miejsce zajęli gospodarze, były też nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turniej został Isaak Davies z Cardiff City FC. Piłkarz strzelił 5 goli. Miano najlepszego bramkarza zdobył George Ratcliffe  również z Cardiff City FC. Miano MVP turnieju zdobył Błażej Czuban z  Zagłębia Lubin.

– Widać po naszych wynikach, że każdy mecz, który wygraliśmy, oprócz jednego był wygrany jedną bramką i myślę, że poziom był dobry. Jestem w Zagłębiu od 3 lat. Idziemy powoli do celu i tak ma być. Dziś wygrywamy już trzeci z ostatnio rozgrywanych  turniejów w kraju i zagranicą  z rzędu – mówił 16 – letni Dawid Dawidziak z drużyny Zagłębia Lubin.

– Dwa dni rozgrywek do lat szesnastu, tj. rocznik 2001. To nasz rocznik, który za chwileczkę będzie grał w barażach do centralnej ligi juniorów młodszych U-17. Udało nam się zaprosić tutaj naprawdę poważne firmy może nie z całej Europy, a jednak z wiodących krajów, które mogą się poszczycić jeśli chodzi o poziom szkolenia młodzieży. Przyjechały tu dwa zespoły z wysp brytyjskich, zespół Cardiff, który broni tytułu z ubiegłego roku, a także zespół Chesterfield. Z Niemiec udało nam się zaprosić zespół HSV Hamburg, z Holandii ADO Den Haag. Jest też ze Słowacji, mistrz Słowacji i  zespół z Czech. Poziom turnieju myślę, że jest dosyć wysoki i bardzo wyrównany. Są cztery zespoły, które  stanowią czołówkę tego turnieju i do samego końca obserwujemy, który zespół zwycięży. Nasi młodzi piłkarze to ambitni zawodnicy, którzy reprezentują nie tylko barwy KGHM Zagłębie, ale też barwy reprezentacji Dolnego Śląska. Kilku już wystąpiło już w reprezentacji Polski. Trenerzy reprezentacji też już się im bacznie przyglądają i myślę, że niedługo będziemy mieli z nich pożytek w pierwszym zespole – mówił pod koniec turnieju Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. 

Poprzedni artykułGórnik Lubin oddał punkty Unii Miłoradzice
Następny artykułDni otwarte w przedszkolnej “12- tce” w Lubinie