Są grupą licealistów, którzy tworzą projekt ,,Zapunktuj w Środowisku”. Chcą zachęcać mieszkańców do segregowania śmieci.

Chcą podnosić świadomość ekologiczną. Ich głównym celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do segregowania śmieci oraz wyrzucania ich tam gdzie powinny się znaleźć. Na ulicach w Lubinie możemy znaleźć sporo drobnych odpadków typu reklamówki, papierki, puszki, butelki itd. Wszystko to nie wygląda zbyt estetycznie i daje negatywną ocenę naszemu dość sporemu mieście. Dajmy mu szanse być bardziej ,,EKO”. Postanowiliśmy, że zbudujemy cztery specjalne kosze na segregowane odpady i je zbudowali. Śmietniki są specjalnie zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę przechodniów.
Młodzież chce zachęcić mieszkańców do dbania o czystość miejskiego powietrza poprzez zmniejszanie emisji spalin. – Powiesimy baner, plakaty i rozdamy ulotki zachęcające do dbania o czystość i środowisko Lubina – mówią zgodnie Maciej Poznański – lider, Dominik Marcińczyk, Michał Drużkowski wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego.