Już w najbliższą sobotę w Parku Wrocławskim odbędzie się setny bieg parkrun, podczas którego będą zbierane środki na pomoc Martynce Kosteckiej.

Martynka Kostecka jest córką statystyka Cuprum Lubin – Szymona Kosteckiego. W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niej Zespół Westa – ciężką odmianę padaczki lekoopornej. Ta choroba, to rodzaj epilepsji, która jest oporna na leki. Dodatkowo powoduje ona opóźnienie w rozwoju małej Martynki. Aby dziewczynka mogła uzyskać poprawę w rozwoju, potrzebny jest ciągły nadzór specjalistów, codzienna rehabilitacja oraz terapie logopedyczne a także wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. To duże obciążenie finansowe dla rodziców chorej dziewczynki. 

Aby pomóc rodzicom, siatkarskie Stowarzyszenie Klub Kibica Cuprum Lubin wraz z Parkrun Lubin 13 maja organizują wyjątkowy, charytatywny bieg ścieżkami parku wrocławskiego. 

Udział w biegu może wziąć każdy, kto spełni minimalne warunki przedstawione poniżej:

  1. Zarejestruje się w systemie na www.parkrun.pl/rejestracja (osoby które już się rejestrowały nie muszą się ponownie zapisywać).
  2. Wydrukuje indywidualny kod uczestnika, i z wyciętym jednym kodem przyjdzie na bieg. Kod uczestnika zapisany w telefonie nie jest akceptowany.
  3. Przyjdzie w sobotę do Parku Wrocławskiego w Lubinie. Zbiórka uczestników o godz. 8:40, start biegu godz. 9:00.
  4. Pokona trasę parkrun biegnąc, spacerując, maszerując z kijkami nordic walking (lub bez).
  5. Na mecie odbierze od wolontariusza token, czyli karteczkę z kodem kreskowym i numerem.
  6. Podejdzie do drugiego wolontariusza ze swoim indywidualnym kodem i odda token. Dzięki temu potwierdzi swój udział oraz pozna swój czas, który będzie dostępny na stronie http://www.parkrun.pl/lubin/rezultaty/ostatnierezultaty/ około 2-3 godziny po zakończeniu biegu.
Przed, podczas i po biegu będą zbierane do puszek pieniążki na leczenie Martynki. Będzie ciepła kawa i ciasto, za które będzie symboliczna opłata. Darmowa woda w ograniczonej ilości.
Udział w biegu zapowiedzieli także Siatkarze Cuprum Lubin grający na co dzień w Plus Lidze.
 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w biegu i włączeniu się w pomoc dla chorej dziewczynki
inf własna oraz  Klub Kibica Cuprum Lubin