Mecze Metraco Zagłębia Lubin gwarantują emocje! Miedziowe po zaciętym meczu zremisowały z Vistalem Gdynia 24:24 (11:11).

Po dwóch nieudanych akcjach z obu stron, wynik po stronie Vistalu otworzyła Monika Kobylińska. Na 2:0 z karnego podwyższyła Katarzyna Janiszewska. W ósmej minucie do remisu po 3 doprowadziła Karolina Semeniuk, a chwilę później pierwsze prowadzenie miedziowym dała Paulina Piechnik. Bramkę na 5:3 z koła zdobyła Jovana Milojević i takie wynik widniał na tablicy po 10. minutach.

Po kwadransie mieliśmy remis po 7, a w tym czasie brylowały Jovana Milojević po stronie Metraco Zagłębia oraz Joanna Szarawaga po stronie Vistalu. Później przez kilka minut utrzymywał się wynik po 8. Dwie bramki z rzędu rzuciły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, ale jeszcze przed przerwą przyjezdne doprowadziły do remisu.

Pół minuty po zmianie stron gdynianki za sprawą Patrycji Matieli odzyskały prowadzenie, chwilę później na 13:11 dla Vistalu rzuciła Joanna Kozłowska. Wynik po stronie Metraco Zagłębia w drugiej połowie rzutem z drugiej linii zdobyła Kaja Załęczna, ale na początku tej części spotkania przewaga leżała po stronie przyjezdnych. W 38. minucie, dzięki bramce Magdaleny Stanulewicz Vistal objął trzybramkowe prowadzenie – 16:13. Podopieczne Bożeny Karkut znów musiały odrabiać straty i na kwadrans przed końcem przegrywały tylko jedną bramką – 16:17.

Gdynianki znów odskoczyły ma trzy bramki, ale miedziowe znów zmniejszyły straty do jednej bramki. W 57. bramkę na remis rzuciła Agnieszka Jochymek, ale sędziny niezrozumiale odgwizdały faul w ataku. Rozjemczynie meczu zdecydowanie się pogubiły w samej końcówce, co miało duży wpływ na wynik meczu. Przyjezdne wyszły na 24:22, ale lubinianki grały do końca, co przyniosło efekt.

Bohaterką końcówki spotkania została Kinga Grzyb, która najpierw rzuciła kontaktową bramkę, a 10 sekund przed końcową syreną z zimną krwią wykorzystała rzut karny na remis.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:24 (11:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż – Załęczna 6, Grzyb 7, Semeniuk 1, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik 4, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 4.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Kobylińska 6, Urbaniak , Stanulewicz 1, Zych , Kozłowska 2, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 6, Szarawaga 4, Borysławska, Kulwińska 1.

Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski