Niefortunna kontuzja pokrzyżowała koncertowe plany zespołu Video. Grupa miała wystąpić 29 kwietnia w Lubinie podczas koncertu Wiosenne Granie. Niestety, wokalista zespołu Wojtek Łuszczykiewicz ma kłopoty zdrowotne.

Jak napisał na Facebooku, zespół jest zmuszony odwołać kwietniowe i majowe koncerty. „Zabieg, który przeszedłem w zeszłym tygodniu, okazał się na tyle skomplikowany, że uniemożliwia mi praktycznie swobodne poruszanie się w warunkach koncertowych przez co najmniej najbliższe 5 tygodni – wyjaśnia lider Video i dodaje: – Ogromnie przepraszam wszystkich, którzy wybierali się na spotkanie z nami.”

My także przepraszamy wszystkich fanów zespołu wybierających się na Wiosenne Granie – tłumaczą organizatorzy. – Liczymy jednak, że mimo wszystko lubinianie jak zwykle nie zawiodą i będą się dobrze bawić przy muzyce Dawida Kwiatkowskiego, Czadomana, a także zespołów D-Bomb, Mejk, Veegas oraz Tamp.

Dawida Kwiatkowskiego, polskiego Justina Biebera, przedstawiać nie trzeba zwłaszcza młodszej publiczności, która na pamięć zna takie jego hity, jak „Biegnijmy”, „Na zawsze” czy „Yin Yang”.

Czadoman, niegdyś muzyk rockowy, w swoim żywiole poczuł się dopiero, gdy zaczął grać disco polo i dance. Szybko zdobył sławę dzięki swej najsłynniejszej piosence „Ruda tańczy jak szalona”. Zna ją każdy, kto choć raz był na weselu albo dyskotece.

Miłośników disco polo nie trzeba też specjalnie przekonywać, że dobrą zabawę gwarantuje zespół D-Bomb. Założony w 1996 roku przez braci Bartosza i Jarosława Padyasków D-Bomb znany jest z takich piosenek jak „O Ela, Ela”, „Lubię Cię”, „Podejdź do mnie” i wielu innych.

Znakomite show na koncertach to specjalność innej gwiazdy tego nurtu, czyli grupy Veegas. Ich przeboje „Plastikowa Biedronka”, „Miękki Koc”,„Będzie Pompa”, „Piwo Paliwo” albo „Lubię Jeansy (Ślimak)” chętnie grają Dj’e z całej Polski.

Mejk to obecnie duet, który tworzą Elwira Smilgin-Brodzik i Mariusz Brodzik. Pierwszym wielkim hitem zespołu założonego w 1996 roku był utwór „Dla Ciebie”. Natomiast jeden z ostatnich kawałków podbijających serca fanów duetu z Morąga to „O Mamma Mia”.

Na koniec rock’and rollowe klimaty zapewni lubińska grupa TAMP. Muzycy grają to, co kochają i to się czuje. Gdy na scenę wychodzi TAMP publiczność po prostu nie może nie tańczyć.

Wiosenne Granie jest wydarzeniem towarzyszącym 5. Lubińskiemu Festiwalowi Piwa i 5. Lubińskiemu Festiwalowi Kwiatów i Roślin.

Bilety na koncert można kupić w internetowym sklepie Ticketpro.pl lub w stacjonarnych punktach sprzedaży w salonach Empik oraz Saturn Planet.

inf. OKWZ

Poprzedni artykułBMW z KEN – kolejna przygoda
Następny artykułSkalne Miasto w Czechach pod lupą młodych lubinian – FOTO