Ruszył plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najlepszą jednostkę OSP z terenu województwa dolnośląskiego, a także na najlepszego strażaka. W powiecie lubińskim jednostka ze Ścinawy została doceniona i wytypowana do tego plebiscytu, natomiast o miano najlepszego strażaka ubiega się Paweł Gębalski z OSP Krzeczyn Wielki. Już można głosować.

Ścinawa liczy około 6 tysięcy mieszkańców, zaś cała gmina ponad 10 tysięcy. Obszarem chronionym przez naszą jednostkę jest miasto jak i cała gmina licząca 19 sołectw. Całkowita powierzchnia gminy to 164,56 km2.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie została założona w 1946 roku. W struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego wstąpiliśmy 1995 roku. Na obecną chwilę w jednostce jest 32 druhów, a 23 tworzących jednostkę operacyjno – techniczną. W ciągu roku średnia ilość wyjazdów jednostki do zdarzeń to ok. 80. Przy naszej OSP działa również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W grudniu 2011 roku zakupiony został dla jednostki średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes-Benz Atego 1429 GBA 2,5/27. W listopadzie 2014 roku do naszej jednostki został zakupiony nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki Iveco Eurocargo ML150E28 GBA 3,5/27, zaś w październiku 2014 roku został zakupiony leki samochód ratowniczo-gaśniczy Ford Ranger GLBM 0,3/0,4. W 2009 roku rada miejska w Ścinawie zakupiła nam łódź hybrydową Brig z silnikiem zaburtowym Honda 30 KM.

Więc mamy do Państwa ogromną prośbę, jeśli doceniacie naszą pracę i zaanagażowanie w niesieniu pomocy mieszkańcom Miasta i Gmina Ścinawa oraz innym, prosimy o wysyłanie sms na naszą jednostkę.

treść sms: GWOSP.1
na numer: 72355

Opłata za SMS – 2,46 z VAT

Można też głosować pod tym adresem internetowym: http://dolnoslaskie.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/osp-w-scinawie,39367,1690847,t,id,kid.html

Paweł Gębalski OSP Krzeczyn Wielki

Od kilku lat nie tylko Ochotnik Straży Pożarnej ale również honorowy dawca krwi oraz wolontariusz Dawców Komórek Macierzystych Szpiku. Pomysłodawca oraz współorganizator kilkunastu akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną.

18.02.2017 roku odbyło się spotkanie założycielskie nowego stowarzyszenia-Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce. Zarząd stowarzyszenia składa się z Ochotników Straży Pożarnej z różnych miejscowości t/j Prezes OSP Krzeczyn Wielki, z-ca OSP Ścinawa oraz OSP Zimna Woda, OSP Jaczów, OSP Legnickie Pole, OSP Lubliniec dołączyły do stowarzyszenia jednostki z OSP Rzeszotary, OSP Rogoźnica. Jako Ochotnik Straży bardzo aktywnie propaguje sport uczestnicząc w licznych biegach wydolnościowych, stąd pomysł na stworzenie zarządu z tak dalekich okolic ponieważ tam gdzie uczestniczył w biegach tam za pozwoleniem PSP angażował tamtejsze jednostki do pomocy przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku przy okazji szkoląc w zakresie rejestracji.

Ściśle współpracuje z krwiodawstwem oraz krwiolecznictwem, przy czym sam jest Honorowym Dawcą Krwi a łącząc ze sobą OSP, PSP, DKMS, HDK oraz sport pokazuje nam wszystkim w jaki sposób można jednocześnie pomóc drugiemu człowiekowi.

Link do głosowania:

http://dolnoslaskie.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/pawel-gebalski-osp-krzeczyn-wielki,39417,1690881,t,id,kid.html

SMS na nr 72355 o treści GWST.2

Opłata za SMS – 2,46 z VAT