35 zawodników rozgrywających mecze szermiercze na torach przygotowanych w ringu Galerii Cuprum Arena podziwiało wielu widzów. Tę niecodzienną dyscyplinę sportu można było oglądać podczas turnieju zorganizowanego z okazji 10-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego MDK Olimp Lubin.

 

22 kwietnia w lubińskiej Galerii Cuprum Arena odbyło szereg walk szermierczych z okazji jubileuszu UKS MDK Olimp Lubin. Młodzi zawodnicy pod okiem rodziców i trenerów mieli niecodzienną okazje by pochwalić się swoimi zdolnościami w dyscyplinie sportowej, która jest bardzo unikalna.

– Naszych zawodników jest trzydziestu pięciu. Dziś walczy tylko i wyłącznie nasz klub. To promocja naszej młodzieży, promocja sportu szermierki w Lubinie. Dziś na zakończenie turnieju niczym wisienka na torcie odbędzie się mecz Wrocław Kolejarz i Olimp Lubin w kategorii junior. To drugi i trzeci zespół w zeszłorocznych mistrzostwach Polski. To będzie bardzo mocy mecz. – mówił Oleg Bugajenko, trener w klubie UKS MDK Olimp Lubin – Oczywiście jesteśmy otwarci na nowych zawodników i w czerwcu zaczynamy nabór młodzieży. Chętni powinni stawić się do nas właśnie w czerwcu ponieważ we wrześniu może nie być miejsc. Jesteśmy w naszej siedzibie praktycznie codziennie od godziny szesnastej i zapraszamy rodziców i młodzież, żeby wstępnie zapisać się do klubu. Nowa sala, którą użytkujemy od kilku lat należy do RCS-u i do miasta. Warunki stworzone dla nas są wspaniałe. Jest klimatyzacja, nawilżane powietrze. To wyśmienita rzecz. Można powiedzieć, że klub jest profesjonalnie prowadzony – zapewnia trener.

Jedną ze zwyciężczyń w sobotę była Oliwia Jajko z Lubina, która trenuje dwa lata w Lubinie w klubie UKS MDK Olimp Lubin.

– Nie wiem jak to się stało, że trafiłam na szermierkę. Chyba mama powiedziała, że mam się zapisać na jakiś sport. Miałam do wyboru taekwondo albo szermierkę i wybrałam szermierkę. Jest to ciekawe, bo to coś innego niż na przykład piłka nożna, siatkówka. To jest coś wykraczającego poza stereotypy – mówiła Oliwia.