Drużyna futbolu amerykańskiego WARRIORS wkracza w decydującą fazę przygotowań do swojego trzeciego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Już 18 kwietnia Wojownicy przeprowadzą rekrutację, w trakcie której będzie można sprawdzić swoje możliwości i dołączyć do drużyny.

“Jesteśmy drużyną amatorską i przyjmiemy w swoje szeregi każdego kto ma ochotę na przygodę z futbolem amerykańskim i oficjalnymi rozgrywkami ligowymi. Nie ma dla nas znaczenia w jakiej jesteście formie na chwilę obecną i jakimi warunkami fizycznymi dysponujecie. Futbol amerykański jest sportem, w którym sprawdzić może się każdy, a jedynym warunkiem jaki stawiamy rekrutom jest chęć systematycznego trenowania i aktywnego uczestnictwa w życiu drużyny” – mówi Patryk Niemiec kapitan drużyny Warriors Lubin.

Jak zapowiadają trenerzy na potencjalnych Wojowników czekają testy sprawdzające podstawowe cechy motoryczne takie jak siła czy szybkość. Skok w dal, skok wzwyż, drile sprawdzające zwinność, bieg na 40 jardów, chwytanie piłek po przebiegnięciu zadanej ścieżki czy też wyciskanie sztangi to ćwiczenia pozwalające wstępnie określić predyspozycje rekrutów do gry na poszczególnych pozycjach.

“W drużynie znajdzie się miejsce zarówno dla drobnych i zwinnych osób jak i tych, które mogą się pochwalić masą powyżej 100 kg co jest ewenementem w sportach drużynowych” – dodaje manager zespołu Patryk Budziosz.

Wojownicy są określani mianem “kontrowersyjnych” i szczerze mówiąc jesteśmy z tego dumni, bo w życiu prywatnym każdy z nas jest inny, na boisku natomiast wszyscy mamy jeden wspólny cel, który sprawia, że możemy na sobie polegać i wzajemnie się wspieramy. Zawsze dajemy z siebie wszystko, a jak mówią postronni obserwatorzy widać po nas, że to co robimy sprawia nam olbrzymią radość, którą dzielimy się z wszystkimi dookoła. W naszych szeregach znajdują się zarówno nastolatkowie jak i faceci w średnim wieku, którzy mają w sobie jeszcze na tyle ikry i chęci by wyjść na boisko i skopać kilka tyłków. Na co dzień jesteśmy, uczniami, budowlańcami, kucharzami, właścicielami firm czy też ratownikami medycznymi. Pomimo tylu różnić i przeciwności losu z jakimi borykamy się od ponad trzech lat systematycznie dążymy do celu jakim jest zbudowanie profesjonalnej drużyny zarówno przygotowującej młodych zawodników do grania w drużynach w wyższych klasach rozgrywkowych jak i pozwalającej poruszać się “starym zgredom” jak żartobliwie określamy najstarszych zawodników w drużynie. Pod względem sportowym oferujemy dwa treningi futbolu amerykańskiego w tygodniu oraz możliwość zadbania o swoją formę na siłowni. W trakcie przygotowań do sezonu organizujemy weekendowe obozy szkoleniowe pod okiem czołowych zawodników i trenerów, wyjeżdżamy na wspólne treningi i spotkania kontrolne z innymi drużynami. Zapewniamy sprzęt treningowy i meczowy, a same treningi są bezpłatne. Wspieramy również osoby, które chcą się rozwijać pod kątem trenerskim, zarówno jeśli chodzi o prace z dorosłymi jak i dziećmi.

Warriors to jednak nie tylko sportowe emocje i ciężka praca na treningach. Specyfika sportu jaki uprawiamy sprawia, że na boisku musimy sobie wzajemnie ufać dlatego też organizujemy rozmaite wypady i spotkania drużynowe, w których uczestniczą również nasi bliscy. Jesteśmy też drużyną mocno angażującą się w lokalne życie zachęcając mieszkańców Lubina i okolic do aktywnego trybu życia. Niejednokrotnie organizowaliśmy lekcje pokazowe dla dzieci i młodzieży, braliśmy udział w licznych eventach i akcjach charytatywnych. Prawda jest taka, że uwielbiamy dobra zabawę, a futbol amerykański jest naszą pasją i nie zamierzamy rezygnować z tego co robimy.

Rekrutacja rozpoczyna się 18 kwietnia o godzinie 18.00 na boisku trawiastym przy ul. Topolowej. Należy przyjść w stroju sportowym, a na nogi najlepiej założyć korki co zwiększy szanse na uzyskanie dobrych wyników w trakcie testów. Więcej informacji na oficjalnym profilu Facebook pod hasłem Warriors Lubin lub telefonicznie +48 726 136 036 gdzie na wasze pytania odpowie rzecznik prasowy Monika Kowalska.

Autor: Patryk Budziosz

Poprzedni artykułLubinExtra! 138
Następny artykułRegeneracja i analiza po niedzielnym meczu