Górnicy z Klubu HDK Serce Górnika ZG Lubin pojechali do wrocławskiej kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii dziecięcej, gdzie leczone są dzieci borykające się z chorobami nowotworowymi. Górnicy krwiodawcy zawieźli dzieciom drobne podarunki, które uzbierano głównie podczas akcji prowadzonej wspólnie  z lubińskim punktem krwiodawstwa w lutym. 

 

Członkowie HDK Serce Górnika przy ZG Lubin złożyli wizytę podopiecznym Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Nie było to pierwsze tego typu wydarzenie, bo krwiodawcy z Serca Górnika systematycznie odwiedzają najmłodszych w tej placówce. Lubinianie pojechali do małych pacjentów z podarunkami.

– Wśród przekazanych prezentów znalazły się czekolady przekazywane podczas lutowej zbiórki w RCKiK O.T. Lubin. Nie mogło również zabraknąć zabawek, słodyczy, kostek Rubika, słodyczy i piłek. A dla najmłodszych pacjentów milusie misie, które wierzymy, że choć trochę umilą chwile spędzane na oddziale. Podczas wizyty przedstawicieli Klubu na oddziałach szpitalnych  przebywało 68 dzieci. Każde z nich otrzymało upominki, nie pominięto żadnego dziecka. Pierwsze spotkanie z przebywający w klinice pacjentami odbyło się na sali konferencyjnej. Wszystkie dzieci, które mogły przyjść na salę dostały prezent właśnie tam. Pozostałych odwiedziliśmy na oddziałach w ich “małych królestwach”. Wizyta odcisnęła piętno w duszach górników i na pewno nikt nie wyjechał taki sam , jak tam przyjechał…Wiele przemyśleń i wniosków… Jednym z nich jest postanowienie jak najszybszego powrotu do “Przylądka Nadziei” z kolejną dawką optymizmu, dobrego słowa i miłych gestów… Za hojność serdecznie dziękujemy Dyrektorowi O/ZG Lubin  Markowi Marzec, dyrektorowi Zakładu Hydrotechnicznego  Apolinaremu Lipskiemu, dyrektorowi Centrali KGHM Panu Jakubowi Bednarkowi, posłowi Krzysztofowi Kubowowi oraz członkom Klubu HDK PCK “Serce
Górnika” – mówi Krzysztof Majstrowicz sekretarz Klubu HDK PCK Serce Górnika O/ZG Lubin. 

inf. Krzysztof Majstrowicz/ fot. Paweł Świerżewski