Przypominamy kierowcom, że ulica Bema z wjazdem od 1 Maja nie jest już przejezdna. Urząd Miejski rozpoczął prace remontowe, które potrwają do wakacji. Koszt przebudowy to blisko 6 mln złotych. Jest to kontynuacja remontu 1 Maja, którą oddano do użytku w listopadzie ubiegłego roku.

 

Zamknięto już fragment ulicy Bema w okolicy byłej siedziby SPOŁEM. Usunięto już część asfaltowej nawierzchni. Kierowcy mimo to wciąż kierują się do szpitala czy przychodni tamtym przepustem. Warto pamiętać, że zalecany jest objazd od Alei Niepodległości i Kaczyńskiego. – Rozpoczęliśmy II etap przebudowy części tych ulic w mieście. Teraz skupiamy się na ulicach Skłodowskiej od skrzyżowania z Niepodległości do skrzyżowania z ulicą Traugutta, czyli tam gdzie zakończył się remont ulicy 1 Maja. Główne założenia to rondo  w miejscu skrzyżowania z Tysiąclecia, przy byłej stacji pali. Wlot ulicy Bema przy tym skrzyżowaniu będzie zaślepione. Ona będzie prowadziła wyłącznie do bloków. Ulica Bema poprzez małe rondo zbudowane przy obecnej przychodni zdrowia będzie szła prosto przez obecne nieużytki i wepnie się w  1 Maja – tłumaczy zmiany, jakie nastąpią Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. 

Trudności potrwają do wakacji. Całkowity koszt inwestycji to blisko 5 mln 900 tys. złotych. – 4 mln 700 tys. pokrywa Starostwo Powiatowe, resztę Urząd Miejski w Lubinie – dodaje Jacek Mamiński.