W sobotnie przedpołudnie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zbierali w Lubinie podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. Opozycja chce, by Prawo i Sprawiedliwość pozwoliło Polakom wyrazić swoje zdanie na temat likwidacji gimnazjów. PO twierdzi, że reforma wprowadzi chaos w polskim systemie kształcenia.

 

Kompletowanie podpisów pod petycją o zwołanie narodowego referendum trwa od miesiąca. Jak dotąd zebrano 200 tysięcy.

– Zbieramy podpisy przeciwko złej zmianie edukacyjnej w Polsce, przeciwko reformie rządu PiS, która jak wiemy zlikwiduje gimnazja, zwolni nauczycieli i wprowadzi ogromny chaos w szkole. Dziś szkołę zamiast zmieniać ewolucyjnie, powinno się poprawiać, zwiększać kompetencje, jakość, a to co chce zrobić rząd PiS po prostu wprowadzi totalny chaos, spowoduje utratę przede wszystkim jakości nauczania. Prawdopodobnie w wielu szkołach trzeba będzie wprowadzić dwu zmianowość. Znowu siedmiolatki będą z nastolatkami, w konsekwencji zwolnimy blisko 50 tyś. nauczycieli w Polsce, więc chcemy aby Polacy mogli się w referendum w tej sprawie się wypowiedzieć – tłumaczy Piotr Borys z Platformy Obywatelskiej.

– Żeby referendum mogło być przyjęte przez Marszałka Sejmu, ewentualnie przez Sejm i Senat, potrzebujemy pół miliona podpisów. Taką akcję prowadzimy w całej Polsce przez weekend – mówi Borys – Zbieramy podpisy do końca marca. Nie ma daty końcowej, ale chcielibyśmy do końca marca, w skali kraju we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, z partiami opozycyjnymi, stowarzyszeniami zebrać pół miliona podpisów – dodaje przedstawiciel PO w Lubinie.

Poprzedni artykułLubinExtra! 136
Następny artykułSieroszowice obroniły tytuł – Puchar Dyrektora Centrali KGHM do Sierpolu – FOTO