W CK Muza w Lubinie w kawiarni Pod Muzami brakowało dziś miejsc siedzących dla chętnych do udziału w koncercie  zorganizowanym przez Fundację SOL na rzecz Arka Sitek, lubinianina chorego na raka. Charytatywnie zagrali muzycy, śpiewali wokaliści, tańczyły artystki z Fuego, licytowano podarowane przedmioty – wszystko po to, by zebrać pieniądze na kosztowne leczenie górnika  Z ZG Rudna. 

 

Niedawno prowadzono zbiórkę krwi, zbierano pieniądze podczas słodkiej akcji z Wolontariuszami KGHM, a teraz postawiono na charytatywny koncert. – Arkadiusz Sitek, pracownik ZG Rudna, lubinian  w ubiegłym roku w kwietniu usłyszał niestety złą diagnozę – nowotwór złośliwy wypustu żołądka z przerzutami na wątrobę.  Na dzień dzisiejszy jest prowadzona terapia i właśnie na tę terapię zbieramy pieniądze, bo jest możliwe leczenie. Terapia została już uruchomiona, Arek jedzie do Warszawy otrzymuje wlewy z leków, które pomagają, które rozbijają te komórki nowotworowe, także jest duża szansa. Natomiast chcemy działania też zabezpieczyć finansowo ponieważ prywatne środki Arka już kończą się i musimy to zabezpieczyć. W tej chwili jesteśmy zabezpieczeni na pół roku leczenia Arka. Koszt takiego leczenia to jest 16 tysięcy złotych miesięcznie. Może nie jest to mały koszt, ale też nie jest nieosiągalny jesteśmy w stanie to w jakiś sposób zorganizować. Jak długo będzie to potrzebne nie wiem. Nie jest to określone dopóki te komórki nie zostaną usunięte z organizmu Arka – mówił przed koncertem Marcin Domonik, współorganizator z fundacji SOL i uczestnik koncertu z  zespołu “Image” i “ForFame”. 

Organizatorzy postarali się o ciekawych uczestników koncertu.  Każdy z zespołów występował charytatywnie i nie pobierał gaży za prezentację. Na scenie pojawili się m.in. Liliana Iżyk, New Image, ForFame, Oskar Rugier z  pokazem tańca ogni oraz pokaz tańca w wykonaniu Fuego. Między występami licytowano ciekawe przedmioty. Od koszulek piłkaryz KGHM Zagłębie Lubin poprzez ceramiczne dzieła, obrazy, usługi aż po masaże i sesję fotograficzną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę