Półkolonie podczas ferii w Lubinie odbywają się w różnych miejscach. O sporo atrakcji postarało się Regionalne Centrum Sportowe. Miejska Biblioteka Publiczna, ale spor niecodziennych zajęć dzieci mają też w Kubusiowym Zakątku. Są kalambury, karaoke, wyjścia do kina, warsztaty gastronomiczne, a ostatnio nawet nauka z Klaunem Wesołkiem, jak wykonywać cyrkowe sztuczki.

 

Jednego dnia warsztaty i nauka, jak robić karnawałowe maski, innego jak z dmuchanych balonów wykonać zwierzątka. Kręcić baloniki tak, by powstały myszki, papugi czy koty uczył dzieci podczas półkolonii w Kubusiowym Zakątku Klaun Wesołek i Animatorzy, czyli Przemysław Tryniszewski. Najmłodsi podopieczni mogli obejrzeć wielkie show cyrkowego mistrza, który jeździł na monocyklu, śpiewał, grał, pokazywał sztuczne ognie i żartował. Nieco starsi podopieczni wzięli udział w warsztatach podczas których Klaun Wesołek uczył dzieci jak z dmuchanych baloników zrobić zwierzęta.

– Dziś mamy Dzień Kota więc przede wszystkim nauczymy się robić koty i myszki. Pokaże dzieciom, jak kręcić balony tak, by powstawały z nich poszczególne zwierzęta – mówił Przemysław Tryniszewski. Jak zapewniał Klaun Wesołek, cyrkowe popisy cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Co faktycznie było widać na buziach uczestników półkolonii Kubusiowego zakątka. 

Nie tylko zajęcia z Klaunem były wyjątkowym wydarzeniem w programie półkolonii Kubusiowego Zakątka. Wśród niecodziennych atrakcji pojawiły się warsztaty gastronomiczne w restauracji podczas których dzieci przygotowywały sałatki warzywne i owocowe. Poza tym zadbano też o sportowe zmagania i sporo ruchu. Były też kalamburowe łamigłówki, wokalne karaoke i mnóstwo innych zajęć. 

Jak zapewniają organizatorzy tegoroczne ferie w Kubusiowym Zakątku choć odbywają się po raz pierwszy nie będą ostatnimi. W związku z dużym powodzeniem przedsięwzięcia pojawiły się juz plany na letnie półkolonie. 

Poprzedni artykułPonad 100 przypadków ptasiej grypy
Następny artykułPierwszy mecz, pierwsze punkty – FOTO