W ramach turniejów OZPN w Lubinie odbyły się rozgrywki halowej piłki nożnej rocznika 2008 i młodszych. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn. Gospodarzem turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Górnik Lubin. Zwycięzcami byli wszyscy. Mali piłkarze dali z siebie wszystko i bawili się przy tym doskonale. 

 

Trzy tygodnie temu w Gromadce, a teraz w Lubinie odbyły się rozgrywki najmłodszych piłkarzy w ramach turniejów OZPN. Tym razem organizatorem rozgrywek dla maluchów było Stowarzyszenie Sportowe Górnik Lubin, które wystawiło również swoją drużynę. Ich najmłodsi piłkarze to grupa dzieci zebrana w październiku 20016 roku i jak zapewniają trenerzy już dobrze sobie radząca. Poza lubinianami w rozgrywkach wzięli udział mali piłkarze z klubów: Kolejarz Miłkowice, Sokół Krzywa, Chojnowianka Chojnów i Talent Chojnów.

– Szkole młodzież tak, by piłka nie była tylko zabawą, ale też radością i umiejętnościami. Zawsze mamy jakieś zastrzeżenia do gry, która miała miejsce. Młodzież dziś ma swój świat i swoje patrzenie. Moje jest bardziej ambitne, dzieci bardziej pod kątem zabawy. Staram się to jakoś połączyć. Mam nadzieję, że stopniowo nabiorą więcej zaangażowania. Te wyjazdy to okazja dla dzieci do zobaczenia jak inne dzieci trenują, jakie mają szatnie i kluby. Wyjazdy to grupowy sposób na styl życia. Wielu rodziców jest w to zaangażowanych. Fajnie jest jeździć na takie turnieje, grać a potem wracać i to przeżywać –  mówił Stefan Stal, opiekun drużyny Talent Chojnów.