Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie przedstawiciele klubu podzielili się informacjami na temat wydarzenia jakie czeka nas w najbliższym czasie – V Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet.

1 Kwietnia na stadionie otwartym przy RCS odbędzie się V Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 Kobiet. Gościć będziemy elitę kobiecego rugby, bowiem swój udział poza gospodyniami turnieju najprawdopodobniej zobaczymy następujące zespoły:

  • Biało Zielone Ladies Gdańsk
  • Legia Warszawa
  • Black Roses Poznań (prawdopodobnie 2 zespoły)
  • Juvenia Kraków
  • AZS AWF Warszawa
  • Wataha Zielona Góra
  • Diablice Ruda Śląska
  • KS Ruby Gietrzwałd

Na tydzień przed kobiecymi Mistrzostwami Polski zapowiedziana jest prezentacja zespołów: męskiego i żeńskiego, które w kwietniu rozpoczną zacięty bój o ligowe punkty.

-Bardzo cieszymy się z możliwości zorganizowania tego turnieju – mówił trener żeńskiej drużyny Mariusz Ryniec. – Widać zaangażowanie dziewczyn na treningach i naturalną rywalizację o miejsce w składzie.

– Odmiana rugby 7 to mecze, które trwają 14 minut – wyjaśniała zawodniczka i jednocześnie wiceprezes Rugby Lubin Marcelina Falkiewicz. – To są dwie połowy po 7 minut, ale to jest gra na 100%. To są dynamiczne mecze, nie ma momentu czekania na akcje, cały czas coś się dzieje – puentowała.

W rugby gołym okiem widać, że każdy może liczyć na wsparcie – tak jak w rodzinie. Zarówno w drużynie, tak też i na trybunach atmosferę w trakcie zawodów można określić mianem pikniku rodzinnego, w którym nie ma chuligaństwa.

– Mimo, że jest to agresywny sport, to na turnieju pojawiają się rodziny z dziećmi – mówi z uśmiechem Patrycja Sierżanowska, kapitan drużyny kobiet. – Rodzice nie muszą się bać ze coś złego się stanie.

Wszystkie informacje dotyczące V Turnieju Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet w Lubinie dostępne są na stronie https://lubinrugby7s.wixsite.com/lr7s lub na Funpage https://www.facebook.com/lubinrugby7s/

Poprzedni artykułGala Disco i pomoc Adrianowi
Następny artykułRozdajemy bilety na Galę Disco Polo w Lubinie