Noworoczne, nieformalne spotkanie włodarzy miast, gmin, powiatów z zarządem KGHM Polska Miedź miało miejsce we wtorek ( 17.01) w CK Muza w Lubinie. Było nastrojowo, bo przy dźwiękach muzyki fortepianowej i lampce szampana. Po oficjalnym powitaniu przedstawiciele mediów poproszeni zostali o opuszczenie sali. 

 

 

Ponad stu przedstawicieli samorządów Zagłębia Miedziowego  na spotkanie noworoczne zaprosił prezydent Lubina i prezes KGHM Polska Miedź S.A. W kawiarni CK Muza włodarz Lubina chciał zbliżyć przedstawicieli samorządów terenu Zagłębia Miedziowego, jak mówił stworzyć atmosferę i okazję do bliższego poznania się, złożenia sobie życzeń noworocznych i tylko nieformalnie podjęcia ważkich dla regionu zagadnień. Zaproszeni goście nie znali formuły spotkania. Po krótkim wstępie Roberta Raczyńskiego i krótkiej przemowie prezesa KGHM Polska Miedź S.A. wniesiono szampana a media poproszono o opuszczenie sali. Noworoczne spotkanie samorządowców jak wynika ze słów gospodarza, prezydenta Lubina miało w pewnym sensie zbliżyć przedstawicieli gmin zarówno do zarządu Polskiej Miedzi, jak i do siebie wzajemnie. 

– KGHM to zakład, który w olbrzymi sposób oddziałuje na nasza gospodarkę i nasze codzienne życie. Dlatego jest mi niezmiernie miło przywitać tu pana prezesa. Część z państwa jeszcze go nie zna. Pozwolę sobie w stylu amerykańskim poprosić pana prezesa o wstanie i zaprezentowanie się – mówił na początku spotkania samorządowców w CK Muza Robert Raczyński. – Dzisiejsze spotkanie to robocze spotkanie i robocza rozmowa na temat naszych kontaktów, które wyrodzą się w przyszłości w jakieś konkretne przedsięwzięcia gospodarcze – dodawał z nadzieją włodarz Lubina.

– Jak państwo wiecie KGHM w tej chwili jest już firmą globalną. Mamy operacje na kilku kontynentach. Jesteśmy jedyną polską firmą o zasięgu światowym z globalnymi problemami też oczywiście. Natomiast siłą spółki jest pozycja tutaj w Polsce, w Zagłębiu Miedziowym. To dzięki wysiłkowi, dzięki zaangażowaniu pracowników KGHM-u w Polsce sytuacja dalej jest stabilna i w trudnych czasach jakie teraz mamy, a mamy czas, w którym doświadczamy wielu problemów z niskimi cenami surowców, ale mimo to chcemy kontynuować ten plan inwestycyjny. Będziemy jeszcze w tym tygodniu dokonywać otwarcia jednej z największych inwestycji KGHM, inwestycji, która jest ważna również dla Polskiej gospodarki jeżeli chodzi o innowacyjność, poziom zachowania myśli technicznej, która jest tutaj dziełem naszych pracowników i firm również zewnętrznych, które też wnoszą ten wkład w działalność KGHM – mówił zapowiadając uruchomienie nowej linii produkcyjnej w głogowskiej hucie prezes zarządu KGHM Radosław Domagalski – Łabędzki.