Testowano go kilka tygodni, by uroczyście zaprezentować możliwości – Magiczny Dywan forma zabawy i terapii głównie dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych, ale nie tylko. Urządzenie zakupiono dzięki ponad 90% wsparciu finansowemu od Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

To niecodzienny widok, gdy widzi się dzieci bawiące się na podłodze, skaczące po wodzie, której nie ma tak naprawdę, ale nawet ją słychać. Uczestnicy zabawy grają w piłkę, której również nie ma, skaczą na nieistniejące meduzy zbierając jednocześnie punkty i słysząc głos prowadzących zabawę. A wszystko to z małego pudełka umieszczonego tuż pod sufitem. Magiczny Dywan – to urządzenie, które projektuje obrazy wgrane z godnie z określonym programem o ustalonej wcześniej trudności.  

– Dziś inauguracja Magicznego dywanu, czyli elementu projektu dla mniejszych i większych. testowaliśmy go od kilku tygodni, by dziś móc zaprezentować to, co najlepsze i jakie funkcje może spełniać ta zdobycz techniki. To dywan interaktywny. Służy zarówno dzieciom i dorosłym, w zależności od  wgranych programu. ma funkcje edukacyjne poprzez zabawę. Posiada też funkcje terapeutyczne – mówi dyrektor Ośrodka Agnieszka Król – Stępień, dyrektor Ośrodka w Szklarach Górnych.

Urządzeni kosztowało blisko 10 000 tysięcy złotych. Głównym sponsorem zakupu urządzenia była Fundacja KGHM Polska Miedź.