Wigilijny bieg a zarazem 80 bieg parkrun Lubin witał uczestników polskimi kolędami. 

Świątecznie i uroczyście uczestników wigilijnego biegu powitała dyrektorka biegu pani Ela Sowa po czym dzieląc się tradycyjnie opłatkiem były wspólne życzenia.
Na wigilijny bieg przybyło ponad 60 biegaczy i wolontariuszy. Nie zabrakło delegacji biegaczy z Biegającej Kasty Miedziowego Miasta.
Były dyplomy za udział w biegach. Dla Lilou Palej za 10 biegów (junior) oraz Martyny Cichoń, która ukończyła 50 biegów. To upoważnia laureatów do otrzymania specjalnej koszulki z Londynu za darmo.
Lubin odwiedził Daniel Whittingham z Wielkiej Brytanii, który na koncie ma 115 biegów, Patrycja Eliza Obolewicz-Kapała z Warszawy oraz Paweł Jasiński z Poznania, który również biega w Fulham Palace parkrun. 
Tym razem na prowadzenie wybił się Filip Śmieiński, który po raz pierwszy brał udział w parkrun uzyskując wynik 18:31. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne biegi.
Do rodziny parkrunowej dołączyli również: Michał Korzeniewski, Daniel Pazdej, Monika Ziomek, Krzysztof Grzegorzewski oraz Karolina Hawrylciów. Życzymy dalszych sukcesów.
Po biegu na uczestników czekała gorąca herbatka i słodycze, którą zorganizowali wolontariusze i solenizanci: Ewa Pacyniak, Jola Kurzawska, Martyna Cichoń, Zdzisław Bortnik. Nie sposób wszystkich wymienić ale organizatorzy dziękują każdemu za pomoc.
Za tydzień kolejny i ostatni bieg sylwestrowy w tym roku – mówi koordynator parkrun Lubin. Mam nadzieję, że będzie również tak miły jak bieg wigilijny, dlatego gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców Lubina i całego świata.
Więcej informacji na: www.parkrun.pl/lubin