Drugie miejsce na Dolnym Śląsku i siódme na tle całej Polski – to noty jakie zebrał szpital Miedziowego Centrum Zdrowia S.A., który służy nie tylko pacjentom z całego Zagłębia Miedziowego. Był to już XIII ranking placówek medycznych prowadzony przez Rzeczpospolitą i Centrum Monitorowani Jakości w Opiece Zdrowotnej.

 

Wyróżnienie w kategorii „Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne i Onkologiczne” oraz drugie miejsce na terenie województwa dolnośląskiego to osiągnięcia lubińskiego szpitala Miedziowego Centrum Zdrowia S.A, w rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości prowadzonym przez Rzeczpospolitą i Centrum Monitorowania Jakości w Opiece Zdrowotnej. Wyniki ogłoszono 14 grudnia w specjalnym dodatku do Rzeczpospolitej. Opublikowano Ranking “Złota setka”, obejmujący 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych. Był też ranking szpitali monospecjalistycznych, obejmujący 12 monospecjalistycznych szpitali zabiegowych. Umieszczono ranking szpitali niezabiegowych obejmujący 10 jednostek oraz rankingi wojewódzkie (zabiegowe), prezentujące wyniki w poszczególnych województwach.

– Myślę, że wynik jaki osiągnęliśmy jest bardzo zadowalający. Cały czas jesteśmy w czołówce zarówno wojewódzkiej, jak i krajowej. Rok temu byliśmy na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku. W tym roku zachowaliśmy nasz dorobek., bo wartość punktowa jest prawie identyczna jak w 2015 roku – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A. w Lubinie.
Pierwsze miejsce w Rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości w 2016 w kategorii województwa zdobył szpital w Świdnicy. Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym szpital musiał uzyskać co najmniej tyle punktów, co 100 szpital “Złotej setki”, czyli 763 punkty.

– Ten ranking obejmuje bardzo szeroko pojęte przestrzeganie procedur: obsługi, bezpieczeństwa pacjenta z dużym naciskiem na epidemiologię oraz bezpieczeństwa personelu. Podczas procedury oceniania wypełniamy obszerne ankiety. Informacje umieszczone przez nas w tych ankietach są później porównywane przez komisje, które przyjeżdżają do nas i oceniają osobiście. Wywiad, któremu poddajemy się z własnej inicjatywy trwa przez cały rok – wyjaśnia Piotr Milczanowski.
Przypomnijmy – szpital MCZ ma dziewięć oddziałów specjalistycznych w tym Regionalny Ośrodek Kardiologii. Cały personel MCZ łącznie z Przychodniami Opieki Zdrowotnej liczy blisko 800 osób. Placówka oprócz opieki zdrowotnej w ramach NFZ świadczy usługi komercyjne oraz usługi pakietowe – tzw. abonamentową opiekę medyczną.

Poprzedni artykułOpłatek i życzenia dla kombatantów – spotkanie u starosty – FOTO
Następny artykułJasełka na oddziale onkologii MCZ S.A.