W Zagłębiu Miedziowym już pełną parą trwają uroczystości z okazji Dnia Górnika. Zanim odbędzie się Centralna Barbórka, świętują poszczególne oddziały. ZG Rudna w środę 23 listopada odznaczyła i wyróżniła swoich pracowników. Akademia Barbórkowa pełna była tradycyjnych górniczych wyróżnień. 

                    Akademia Barbórkowa w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział ZG Rudna była okazją do wręczenia odznaczeń m. in. “Zasłużony dla ZG Rudna”, “Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”, stopni górniczych, kordzików czy szpad górniczych za 25 lat pracy pod ziemią. W uroczystościach jak co roku brali udział zaproszeni goście w osobach samorządowców lokalnych, posłów, przewodniczących związków zawodowych czy członków rodzin odznaczonych.

Każda Akademia Barbórkowa jest doskonałą okazją do podsumowania minionego roku, zapowiedzi najbliższych inwestycji w kopalni i złożenia życzeń wszystkim górnikom z okazji ich święta.

– W imieniu zarządu KGHM Polska Miedź S.A. i swoim własnym bardzo serdecznie witam wspaniałą załogę ZG Rudna i wszystkich gości. Z okazji zbliżającego się święta świętej Barbary chciałem wam złożyć życzenia i podziękowania. Dziękuję wam za wyniki produkcyjne – tony rudy, miedzi i srebra.  – mówił Piotr Walczak, wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Barbórka to nasze największe święto. To czas na karczmach i combrach i akademiach. Niestety obecny rok nie szczędził nam nieszczęść – mówił Paweł Markowski prosząc zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci o tych, którzy odeszli na wieczną szychtę. – Upływający rok to rok  wprowadzania nowej technologii, rozwiązań, maszyn. To rok poprawy bezpieczeństwa. To rok rozwoju naszej kopalni, o której możemy powiedzieć nowoczesny zakład XXI wieku. Staramy się zmieniać naszą mentalność i udowodnić, że można pracować spokojniej, bezpieczniej, wydajniej, wykorzystując nową wiedzę, doświadczenie i umiejętności – dodawał Paweł Markowski. 

Poprzedni artykułLubinExtra! 129
Następny artykułTaniec, śpiew i sztuka – świętowano dzień niepełnosprawnych – FOTO