Koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy MCZ S.A. działa już 40 lat. Z okazji rocznicy w CK Muza w Lubinie zorganizowano Konferencję Jubileuszową. Podczas wielu wystąpień podkreślano jedno – pielęgniarka to nie tylko zawód, to powołanie. 

                    40 lat istnienia koła PTP przy MCZ S.A. stało się okazją, by zorganizować jubileuszową Konferencję. Były uroczyste podziękowania, mnóstwo kwiatów, ale nie zabrakło również naukowych wystąpień i wykładów. Jak podkreślały zarówno pielęgniarki, oraz zaproszeni goście – bycie pielęgniarką to ciągłe dokształcanie się i podnoszenie kwalifikacji, ale to także bycie empatycznym, wrażliwym i po prostu ludzkim wobec pacjentów.

– Byłam pielęgniarką chyba od dzieciństwa. Gdy byłam małą dziewczynką robiłam zastrzyki już podobno misiom. Zawód ten wykonuję od 28 lat. To trudny zawód, wymagający. Dziś tak jak lekarze musimy się kształcić i doskonalić zawodowo. Niemniej jednak ten zawód daje dużą satysfakcję, gdy widzimy, że możemy komuś pomóc, które możemy wyedukować w różnych sytuacjach, gdy widzimy, że to działanie jest skuteczne. To ogromna satysfakcja, ale też ogromna odpowiedzialność. Z tym zawodem jest związanych jest mnóstwo czynności, jak podawanie leków, wykonywanie różnych zabiegów. Efekt końcowy, jaki osiągamy jest bardzo cenny – mówiła Ewa Wojtaś, przełożona pielęgniarek w przychodni MCZ w Legnicy. 

Wagę białego personelu zwanego też potocznie “siostrami” podkreśla prezes zarządu MCZ S.A. Piotr Milczanowski. – Każdy, kto kiedykolwiek korzystał ze służby zdrowia wie, że bez pielęgniarek nie da się nic zrobić. One są podstawą służby zdrowia. Wszystko, co osiągamy to ich zasługa. Możemy im dziś  podziękować za tę pracę, oddanie i wysoką fachowość – mówi prezes Milczanowski. 

MCZ należące do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.  zatrudnia obecnie 250 pielęgniarek w swoich przychodniach i szpitalu, ale to nie wszystko. Kolejne 100 pań to Medycyna Pracy.