Już ponad miesiąc miłośnicy Nordic Walking mogą cieszyć się udziałem w bezpłatnym projekcie organizowanym w ramach programu Eko -Zdrowie od KGHM Polska Miedź S.A. W Lubinie i Chojnowie co wtorek, w Legnicy co środę, w Głogowie w każdy poniedziałek, a w Złotoryi w czwartki dziesiątki uczestników doskonali technikę chodzenia z kijkami.

Już po raz piaty KGHM Polska Miedź S.A w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu na terenie Zagłębia Miedziowego organizuje cykl treningów z instruktorami Nordic Walking dla osób w wieku 40+. Zajęcia prowadzą instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Treningi odbywają się w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Chojnowie i Złotoryi. Projekt jest przygotowany w sumie dla 250 osób. Jesienna edycja projektów Eko – Zdrowie ukończona zostanie w grudniu. Poza treningami w terenie w ramach projektu w każdym z miast instruktorzy przeprowadzili lub przeprowadzą godzinne spotkanie, w którym poruszone będą zagadnienia z zakresu zdrowego żywienia.
Równolegle z zajęciami dla dorosłych odbywają się lekcje pływania dla najmłodszych. Dzieci w wieku od 5 do 10 lat pod okiem doświadczonych ratowników uczą się bezpiecznego przebywania w wodzie. Z tego programu w Rudnej, Lubinie, Polkowicach i Legnicy skorzysta 240 dzieci.