Rozpoczęła się V edycja projektów EKO – Zdrowie finansowanych przez KGHM Polska Miedź S.A. W kilku miastach Zagłębia Miedziowego  odbywa się szereg bezpłatnych zajęć na basenach dla 240 dzieci. Projekt uruchomiono w Lubinie, Legnicy, Polkowicach i Rudnej. 

W ciągu kilku godzin zapełniły się listy dla uczestników projektu Eko – Zdrowie skierowanego do dzieci od 5 do 10 lat. KGHM po raz kolejny zapewni ponad 200 dzieciom bezpłatne zajęcia na basenie. Wszystko w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu jaką miedziowa spółka od lat realizuje  na terenie, gdzie prowadzi działalność przemysłową.

– Realizujemy program z nauki pływania. Dwie grupy 30 – osobowe biorą udział w tym programie. To dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W zależności od umiejętności uczestników kwalifikujemy je do poszczególnych grup. Czasami są to dzieci, które już potrafią trochę pływać, a czasami są i takie, które wykazują nawet lekką panikę przed wejściem do wody. Radzimy sobie z tym. Mamy na celu, by te dzieci oswoić z wodą i przygotować do tego, by nie bały się w przyszłości wejść do wody, podjęły działania zdrowotne i korzystały z pływalni – mówi Konrad Marciniak, prezes MKS Pirania Lubin, który jest współorganizatorem programu Eko – Zdrowie.

W ramach programu dzieci mają przed sobą 12 spotkań po 45 minut. KGHM  oprócz lekcji na pływalni przygotował w jesiennej edycji Eko – Zdrowie prawie trzymiesięczny projekt Nordic Walking dla dorosłych. W tym przedsięwzięciu również bezpłatnie weźmie udział 240 osób w wieku 40+.

Poprzedni artykułSierpol ma już 20 lat
Następny artykułMCZ zadba o studentów