Małe lubinianki mają już gdzie grać w piłkę nożną. Treningi pod okiem profesjonalisty odbywają się w nowej Akademii Piłkarskiej FemGol Lubin. Dziewczynki trenują na boisku “na zakręcie”. W chłodne dni będą miały do dyspozycji salę gimnastyczną ZSZiO przy KEN. Choć jest już sporo chętnych, to miejsca dla małych piłkarek jeszcze się znajdą.

 

Do Akademii Piłkarskiej FemGol Lubin mogą zgłosić się dziewczęta od 5 roku życia do 12 lat. Formacja dopiero ruszyła. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Jak dotąd w stolicy polskiej miedzi dziewczęta nie miały zbyt wiele możliwości, by pielęgnować piłkarską pasję. – Widać, ze zainteresowanie jest z treningu na trening coraz większe. To bardzo cieszy. Nabór trwa od połowy września, ale wciąż mamy jeszcze miejsca – mówi Damian Rynio, trener FemGol Lubin, który wcześniej trenował dziewczęta w grupach młodzieżowych we Wrocławiu oraz ekstraligę kobiet.

Lubinianki lgną do Akademii i chętnie przychodzą na treningi, które odbywają się na razie dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki od 16:30 na boisku ZSZiO przy KEN w Lubinie.

– Lubię grać w piłkę, bo mój tata to robi. On stoi na bramce i też chcę to robić. Bramkarz musi dobrze bronić i nie wpuszczać żadnej brami. Uczymy się na treningach dobrze kopać i różnych trików. Piłka nożna też jest dla dziewcząt. A kto powiedział, że mają grać tylko chłopcy?  – mówi Nikola Kocik, 9 – latka z Lubina.

– Jestem bardzo dumny z córek, że chcą grać i się ruszać  – mówi Marcin Kocik, którego obie córki uczęszczają do Akademii Piłkarskiej FemGol. Marcin Kocik sam gra na co dzień w drużynie Górnika Lubin, gdzie jest bramkarzem – Piłka też może być dla kobiet. Brakowało tego w Lubinie, po tym, gdy zlikwidowano formację w Zagłębiu. Od kiedy Damian Rynio wziął się za ten pomysł, wydaję się, że coś  z tego będzie, a moje córki chcą grać naprawdę. To nie jest słomiany zapał – mówił lubinianin podczas treningu FemGol. Każdy, kogo interesuje działalność Akademii może skontaktować się z trenerem za pośrednictwem profilu Akademii FemGol Lubina na Facebooku. 

Poprzedni artykułManifestacja – Czarny Protest też w Lubinie – FOTO
Następny artykułRewizja w Ave Cezar już 14 października