Objazdowe “jadłodajnie” na kółkach trafiły do Lubina i przyciągają wielu mieszkańców. Jeszcze do godziny 18.00 w niedzielę 2 października można spróbować niecodziennych posiłków, jakie serwują restauracje zwane Food Truckami, jeżdżące po całym kraju.  

Galeria Cuprum Arena organizując Food Truck Show trafiła w oczekiwania lubinian. Od soboty 1 października do niedzieli 2.10 do godziny 18.00 można jeszcze skosztować posiłków,  o które trudno w  zwykłych barach, pubach czy restauracjach. – Patrząc dziś na to, co się dzieje, wszystko wskazuje na to, ze osiągniemy sukces. Nie wykluczamy, że będzie powtórka takiej imprezy, bo chyba trafiliśmy w oczekiwania lubinian  – mówiła Ewa Sieńko, manager ds. marketingu w Galerii Cuprum Arena. – Menu jest bardzo bogate, choć mogłoby być więcej rozmaitości dla wegetarian – mówi Małgosia z Lubina.

Jak zapewniają właściciele food Trucków ich jedzenie nie jest typowym z rodzaju fast food, bo wszystko jest świeże i przygotowywane na miejscu z prostej przyczyny – restauracje na kółkach nie są przystosowane do przechowywania mrożonek. Dzięki temu kupujący mogą mieć pewność, że żywność jest zdrowa i nikt jej przed podaniem nie rozmraża.

– Bardzo często mam okazję spożywać te posiłki we Wrocławiu. W Lubinie food trucki są chyba po raz pierwszy. To w końcu jakieś urozmaicenie menu i może zadowolić bardzo wielu miłośników innowacyjnego żywienia – mówi Mateusz, który na co dzień mieszka i studiuje we Wrocławiu.