Na zdjęciu od lewej: Marcelina Falkiewicz, Paulina Kucia, Barbara Kocur, Patrycja Sierżanowska

Znamy już terminarz tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. W rozgrywkach po raz pierwszy weźmie udział żeńska drużyna rugby z Lubina. Miedziowe Rugby Lubin zainaugurują sezon już w najbliższą sobotę, 17 września, podczas I Turnieju MPKR7 w Gietrzwałdzie k. Olsztyna.

Klub Miedziowych Rugby Lubin istnieje od marca 2011 roku. Aktualnie panowie z powodzeniem przygotowują się do Pucharu II Ligi Rugby XV. Tymczasem w Lubinie na dobre tworzy się sekcja kobiecego Rugby 7, czyli siedmioosobowej odmiany tej dyscypliny sportu. To ogromne wydarzenie w historii lubińskiego rugby!

Na zdjęciu od lewej drużyna rugby 7: Marcelina Falkiewicz, Paulina Kucia, Barbara Kocur, Patrycja Sierżanowska
Na zdjęciu od lewej: Marcelina Falkiewicz, Paulina Kucia, Barbara Kocur, Patrycja Sierżanowska

– Na ten moment czekaliśmy od dawna! Od początku funkcjonowania klubu na treningi uczęszczało kilka dziewczyn, jednak nigdy na tyle dużo, by móc stworzyć dla nich odrębną sekcję. Z biegiem czasu dziewczyny albo się poddawały, albo zasilały szeregi klubów z Wrocławia czy Rudy Śląskiej, by tam podczas turniejów zdobyć cenne boiskowe doświadczenie – tłumaczy Tomasz Nimczyk, prezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin.
Obecnie, dzięki trwającej rekrutacji, powrotom lubińskich zawodniczek z wypożyczeń oraz transferom zawodniczek z Wrocławia i Gdańska do Lubina, Miedziowe po raz pierwszy przystąpią do rozgrywek o medal Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7.
– Poziom rozgrywek jest coraz wyższy, więc sumiennie przygotowujemy się do pierwszego turnieju Mistrzostw Polski. Zgodnie z założeniami trenera mocno szlifujemy grę w obronie, doskonalimy szarże, przegrupowania i stałe fragmenty gry, takie jak auty czy młyny. Jeśli nic wam to nie mówi, to zapraszamy na trening, rugby to naprawdę piękny sport! – zapewnia Marcelina Falkiewicz, zawodniczka MRL.
Od tego roku rozgrywki kobiet w rugby zostały podzielone na dwa poziomy – Ligę A i B. Miedziowe, w związku z tym, że są zupełnie nowym klubem, zostały przydzielone do Ligi B. Jednak jeśli podczas najbliższego turnieju w Gietrzwałdzie lubinianki pokonają swoje przeciwniczki, a będą nimi najpewniej Juvenia Kraków, Frogs Warszawa oraz Klub Rugby Gietrzwałd, awansują do Ligi A i podczas drugiego turnieju w Warszawie (8 października 2016), staną naprzeciw takich klubów jak Legia Warszawa, Black Roses Poznań i Biało-Zielone Ladies Gdańsk, które od lat zajmują znakomite miejsca na podium.

Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2016/2017 MPKR7
17 września – Gietrzwałd (Olsztyn)
8 października – Warszawa
22 października – Warszawa
5 listopada – Ruda Śląska

Miedziowe trenują w każdy wtorek (godz. 17.00-19.00) i piątek (godz. 18-19.00) na stadionie RCS w Lubinie. Klub aktualnie prowadzi otwartą rekrutację do sekcji juniorek (dziewczęta urodzone po 1998 roku) i kadry seniorek (dziewczęta urodzone przed 1998 rokiem)
Więcej informacji można uzyskać u kierowników żeńskiej sekcji KRML: 667 742 304 lub 667 588 629

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę