Na pierwsze punkty w nowym sezonie będziemy musieli jeszcze poczekać. Po Vistalu Gdynia punkty z Lubina wywozi Pogoń Baltica Szczecin.

Przed spotkaniem miała miejsce miła uroczystość. Druga trener Metraco Zagłębia Lubin Renata Jakubowska została odznaczona jako zasłużona dla Województwa Dolnośląskiego. Władze samorządu wojewódzkiego doceniły szczególny wkład w rozwój i promocję regionu. Odznakę wręczył były wicemarszałek, obecnie Radny Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda.

Po półtorej minucie gry naprzeciw siebie stanęły Moniki – Wąż i Głowińska. Ta druga okazała się lepsza, wykorzystując rzut karny i otwierając wynik spotkania. Po drugiej stronie natomiast karnego nie wykorzystała Żana Marić. Jej rzut obroniła Adrianna Płaczek. Chwilę później Monika Głowińska zdobyła swoją drugą bramkę, a kolejną dołożyła Kamila Szczecina i przy 0:3 o czas poprosiła Bożena Karkut. Niestety nie przyniosło to zamierzonego efektu, bo miedziowe wciąż pozostawały bez bramki, rywalki miały ich na swoim koncie pięć. Pierwsza bramka dla Zagłębia padła dopiero w 10. minucie za sprawą Juliany Malty. To jednak nie mogło osłodzić humorów miedziowych, gdyż już w pierwszej fazie meczu popełniły one mnóstwo niewymuszonych błędów. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, kiedy po niespełna kwadransie na tablicy wyników było 1:9. Drugą bramkę lubinianki zdobyły w 15. minucie i poszły za ciosem. Chwilę później mieliśmy 5:9 i zaczęły odżywać nadzieje. Pod koniec pierwszej połowy miedziowe rzuciły nawet bramkę w podwójnym osłabieniu, ale w zdecydowanej lepszej sytuacji przed drugą częścią spotkania były przyjezdne. Jeszcze przed przerwą przewaga Pogoni urosła do rozmiarów do tej z początkowej fazy meczu.

Podopieczne Bożeny Karkut na początku drugiej połowy zmniejszyły straty do pięciu bramek, ale zdecydowanie lepiej na parkiecie wciąż prezentowały się szczecinianki. W 42. minucie o czas poprosił sztab szkoleniowy Zagłębia. Na tablicy było wówczas 14:22 i szanse gospodyń na zwycięstwo były minimalne. Stopniały do zera niedługo później, kiedy było 17:26 w 48.minucie. Pogoń wygrała bardzo pewnie i zasłużenie.

MVP meczu: Adrianna Płaczek (Pogoń)

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (9:16)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 4, Mączka , Semeniuk 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 5, Wiertelak , Ważna , Walczak 2, Marić 1, Belmas , Premović , Jochymek 2, Malta 4, Milojević 2, Belmas 2.

Pogoń: Płaczek, Krupa – Jedziniak, Szczecina 4, Cebula 4, Głowińska 2, Da Silva, Wierzbicka 1, Buratto, Costa , Koprowska , Królikowska 3, Bancilon 5, Zimny 2, Zawistowska 5, Kochaniak 2, Yashchuk 1, Noga, Brochardo 1.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz, Delegat ZPRP: Ireneusz Szumański.