Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie gminy Lubin zatrzymali nieodpowiedzialnego mężczyznę. Traktorkiem ogrodowym, który sam skonstruował w przyczepce przewoził troje dzieci. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u kierowcy prawie 1,5 promila.

02 września  2016 r. przed godz. 20.00 policjanci z Samodzielnego  Pododdziału  Prewencji  Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie gminy Lubin w jednej z miejscowości zauważyli mężczyznę jadącego traktorkiem ogrodowym. Kierujący ciągnął przyczepkę, w której siedziały dzieci. Na widok radiowozu kierowca zjechał z drogi i zatrzymał się. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. W pierwszej kolejności sprawdzili czy dzieci są całe i zdrowe. Gdy się upewnili, że nie ucierpiały w trakcie jazdy przystąpili do kontroli. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało pojazd, którym poruszał się 32 letni mieszkaniec gminy Lubin był skonstruowany przez niego samego. Teraz zatrzymany mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto o nieodpowiedzialnym jego zachowaniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Dzieci zostały całe i zdrowe przekazane pod opiekę rodziny.

inf: KPP Lubin

Poprzedni artykułOsobówką w motocykl na skrzyżowaniu
Następny artykułPięściarze wznawiają treningi i ogłaszają nabór do klubu