W szkołach usłyszano już pierwszy dzwonek zwiastujący początek nowego roku szkolnego 2016/2017. Akademie na powitanie uczniów odbyły się prawie we wszystkich szkołach Lubina. Towarzyszyliśmy placówce nr 9, przy ulicy Legnickiej.

 

Wakacje minęły zdecydowanie za szybko mówią uczniowie SP 9 w Lubinie. – To były wyjątkowe wakacje, bo byłam w fajnych miejscach w Hiszpanii, we Włoszech w Monte Carlo oraz we Francji. Byłam też nad polskim morzem – mówi 12 letnia Oliwia, która zapewnia, że w tym roku szkolnym będzie uczyła się jeszcze lepiej.

Cała akademia na rozpoczęcie roku szkolnego w lubińskiej “dziewiątce” miała dydaktyczne przesłanie. Tym razem uczniowie Ewy Musialik za pomocą programu artystycznego przekazali zebranym informacje związane z bezpieczeństwem. W montażu muzyczno – słownym mówiono, by dzieci nie oddalały się od domów, nie biegły przez ulicę i nie rozmawiały z obcymi. Radą i kilkoma słowami służył policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lubinie, Piotr Balul.

Pierwszy dzwonek choć obwieścił już początek roku szkolnego, jest jeszcze traktowany lekko przez dzieci i młodzież. Piątek zapewne będzie dniem luźnym, pierwszym w szkolnych ławach. Prawdziwa ciężka praca rozpocznie się po weekendzie. Nauczyciele zaczną realizacje programów nauczania od poniedziałku 5 września.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia oraz sporo sił w zdobywaniu wiedzy.

Poprzedni artykułZastrzelonym przez ZOMO hołd, kwiaty i ukłon – FOTO
Następny artykułLubinExtra! 123