1 września i rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 nie oznacza, że lubiński basen odkryty zostanie zamknięty. RCS zaprasza lubinian i mieszkańców pobliskich miejscowości do korzystania z obiektu do 4 września włącznie. 

Koniec wakacji a szkolne ławy już czekają. Pierwsze dni roku szkolnego nie będą jeszcze tak ciężkie. 1 września dzieci i młodzież wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, ale tuż po tym mogą jeszcze przyjść na basen, by dobrze się bawić. Wbrew tradycji innych miast i ich ośrodków sportowych, które swoje odkryte pływalnie zamykają wraz z 31 sierpnia, lubiński obiekt będzie otwarty.

Prognozy pogody zapowiadają, że najbliższy weekend będzie bardzo ciepły, a więc wypoczynek na basenie może być ciekawym rozwiązaniem. Jeśli wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych, to włącznie do 4 września można skorzystać z oferty RCS.

Warto być może ustawić się w kolejkach nieco wcześniej, bo przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę i niedzielę, gdy słupki rtęci sięgały 30 stopni na basen w Lubinie nie dostali się wszyscy chętni. Limit przebywających na obiekcie to 1500 osób. Wielu lubinian twierdzi, że basen, jak na wielkość miasta, został przygotowany w o wiele za małych rozmiarach. Do Lubina przyjeżdżają też legniczanie, ścinawianie i mieszkańcy innych pobliskich miejscowości, a to sprawia, że obiekt zapełnia się momentalnie. Podczas uroczystego otwarcia obiektu w czerwcu prezydent Lubina Robert Raczyński zapowiadał, że w zależności od zainteresowania obiektem myśli się o powiększeniu powierzchni wypoczynkowej o tereny położone tuż przy rzeczce. Nie wiemy jeszcze jak potoczą się te plany, ale w razie posiadania takich informacji podzielimy się nimi z lubinianami.

 

Poprzedni artykułWolność jest w nas – manifestacja KOD w Lubinie – FOTO
Następny artykułZastrzelonym przez ZOMO hołd, kwiaty i ukłon – FOTO