Malowanie, wycinanie, lepienie figurek, rozwiązywanie krzyżówek, tworzenie wiklinowych koszyczków, konstruowanie lego robotów i mnóstwo innych niecodziennych zajęć mają wykonywać najmłodsi, którzy codziennie przychodzą do Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 4 przy Jastrzębiej. Biblioteka od lat podczas wakacji i ferii zapewnia dzieciom sporo atrakcyjnych zajęć. 

 

Czasy, gdy w bibliotece zalecało się bezwarunkową ciszę, a dzieci miały się zachowywać sztywno już dawno minęły. Na szczęście, bo najmłodsi uczestnicy zabaw i warsztatów wakacyjnych, którzy przychodzą do czytelni przy ulicy Jastrzębiej  na pewno nie są cicho. Biblioteka gości uczestników wakacyjnych zabaw każdego dnia i podczas każdych zajęć serwuje dzieciom inne atrakcje.

– Dziś robimy kwiatki, które losowaliśmy, żeby było sprawiedliwie. Trzeba uważać, by nie wyjść za linię tych szkiców. Nie można ich zakleić, bo byłoby nieładnie. Trzeba być dokładnym, schludnym i dobrze dobierać kolory. Wzięłam czerwony i pomarańczowy. Na zajęciach można się dużo nauczyć i robić niektóre rzeczy pierwszy raz, np. jak się robi lalkę z Japonii – mówi 7 – letnia Karolina z Przylesia, która na zajęcia przyszła z kuzynką Niną, sześciolatką. – Zrobiłam tulipana z papieru samoprzylepnego i filcu. Przychodzę tu, bo jest fajnie. Robiliśmy już pawie i inne rzeczy. takie wakacje są ciekawsze. – dodaje Nina

Wśród zachwyconych zabawami dzieci nie zabrakło gości spoza miasta.

– Jest fajnie, bo chodzę z babcią na spacery i dziadkiem do sklepu, ale najlepsza jest biblioteka, bo tego w Szczecinie nie ma. Dziś robię słonecznik z filcu, kolorowego papieru i rysuję kredkami. Czasami w  szkole robimy na plastyce podobne rzeczy. Byłam tu już kilka razy i zrobiłam dom noca, lokomotywę i wyspę na papierowym talerzyku. Zrobiłam na niej szklaną górę i drzewo z kokosem – mówi Lena szczecinianka, która na wakacje przyjechała do babci.

– Dziś kolorowałam, wyklejałam filcem i papierem kolorowym. Nigdy wcześniej nie robiłam też lokomotywy, którą robiliśmy kilka dni temu. Była też lalka z tektury po papierze toaletowym. Można tu czasami też bawić się robotyką.Układamy różne budowle z klocków lego, podłączamy je do komputera, a one się ruszają – mówi Daria Jaworska, 9 – latka z Lubina.

Zajęcia  z robotyki, również bezpłatnie będą miały miejsce w bibliotece przy ulicy Jastrzębiej od wtorku 16 sierpnia przez cztery dni. Nie trzeba się na nie zapisywać. Wystarczy przyjść na godzinę 11:00 i dobrze się bawić.