W tym roku przypada 97 rocznica powołania polskiej policji, a wraz z tym świętem tradycyjnie już organizowane są uroczystości w poszczególnych komendach. Lubińscy policjanci świętowali 2 sierpnia ( wtorek) w Centrum Kultury w Rudnej. Odbyła się akademia pełna dyplomów, awansów i odznaczeń nie tylko dla mundurowych. Wyróżniono też cywili. 

 

Awanse na stopnie wyżej, dyplomy uznania za sumienną pracę, za wsparcie lubińskiej policji, medale resortowe czy kwiaty to kilka miłych symboli wtorkowej akademii z okazji święta policji. W Centrum Kultury w Rudnej w szeregu wyróżnionych stanęło kilkadziesiąt osób. Komendant Powiatowy Policji w  Lubinie Tomasz Gołaski, mógł podziękować swoim policjantkom i policjantom oraz podkreślić ważność ich pracy. Nie krył dumy z osiągnięć lubińskich funkcjonariuszy, składając życzenia.

Wśród wyróżnionych znalazło się kilku samorządowców m.in. burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła. – Dziękuję za tę niełatwą i często niewdzięczną służbę, jaka pełnicie na rzecz mieszkańców naszego regionu. Dzięki waszej pracy, pełnionym obowiązkom możemy czuć się bezpiecznie na imprezach masowych, na ulicach i naszych domach. Z okazji waszego święta składam wam najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, aby podejmowane przez was inicjatywy, działania, śledztwa kończyły się zawsze dobrze. Życzę także spełnienia waszych ambicji i celów, które sobie stawiacie i jakże ważne w roli w policjanta – życzę wam spokoju i rodzinnego szczęścia. Gratuluję też wyróżnionym i mianowanym na wyższe stopnie   – mówił do zebranych burmistrz Ścinawy.

 

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji podziękował i wyróżnił również prezesa KGHM Polska Miedź S.A., Krzysztofa Skórę. – Chciałem państwu odznaczonym pogratulować odznaczeń i osiągniętych sukcesów.  Życzę wam również w waszym życiu osobistym dużo zdrowia, spełnienia marzeń i tego spokoju, bezpieczeństwa, które każdy z nas odczuwa dzięki waszej pracy – mówił prezes KGHM Polska Miedź S.A.

W gronie osób, które odebrały dyplomy i podziękowania był też prezes Fundacji KGHM Polska Miedź, a zarazem dyrektor Centrali Polskiej Miedzi Wacław Szetelnicki.