Cudowna akcja, cudowna krew – górnicy, klub Zagłębia Lubin i wolontariusze KGHM prowadzą od 18 lipca akcję “Oddaj CUdowną krew”. W piątek, na półmetku działań zebrano już ponad 36 litrów krwi. Celem jest 70 litrów, które symbolicznie wiąże się z 70 rocznicą klubu MKS Zagłębie Lubin, dziś KGHM Zagłębie Lubin. 

 

Choć to wakacje i lato, a w większości punktów krwiodawstwa w Polsce jest wówczas ogromny deficyt na krew i jej dawców, to w Lubinie wszystko wygląda odwrotnie. Kolejna akcja zorganizowana głównie przez działaczy HDK Serce Górnika przy ZG Lubin cieszy się sporym powodzeniem. We współpracy z klubem Miedziowych i wolontariuszami KGHM organizatorzy zachęcają do oddawania krwi z okazji jubileuszu klubu. Cudowna krew leje się przysłowiowymi litrami. W piątek o poranku było jej już ponad 36 litrów.

Warto wspomnieć, że krwiodawcy, którzy przyjdą dostaną drobne upominki, ale też bilet wstępu na mecz Zagłębia Lubin z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą w najbliższą niedzielę. Osoba, która przeleje 70 litr może liczyć na wyjątkową koszulkę klubową pełna podpisów zawodników. Koszulka zostanie wręczona zwycięzcy podczas przerwy meczowej 31 lipca.

“Oddaj CUdowną krew” to już kolejna akcja zbiórki krwi prowadzona w Lubinie przez honorowych dawców z HDK Serce Górnika ZG Lubin. Niedawno wspólnie z RCKiK włączyli się do działań ogólnopolskich pod hasłem “Cud nad Wisłą”. Dzięki prężnie działającym górnikom – krwiodawcom lubiński punkt nie narzeka na problemy z życiodajnym płynem. – Bardzo się cieszymy, że górnicy tu przychodzą i robią nam to “zamieszanie”. Lato to trudny okres, gdy zwykle brakuje krwiodawców. Zbieramy krew z okazji 70 lecia klubu Zagłębie Lubin. Chcielibyśmy dojść do 70 litrów. Po pierwszym tygodniu mamy już 36 litrów. Liczymy, że w kolejnym tygodniu przyjdą kolejni krwiodawcy. Odnotowujemy wzrost ilości oddanej krwi. Ten punkt od lat rozwija się dzięki górnikom. To kopalnie sprawiły, że krwiodawcy zaczęli oddawać krew. Pierwszym klubem jaki tu powstał było HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. –  mówi Joanna Jarmolińska, kierownik RCKiK we Wrocławiu, oddział terenowy w Lubinie.

Górnicy rzeczywiście bardzo chętnie przychodzą do punktu przy Bema. – Oddaję krew od 28 lat. Myślę, że to bardzo słuszny cel, bo potrzeba pomocy. Faktycznie górnicy chętnie dzielą się krwią. Ciężka praca i współpraca powodują, że  sobie pomagamy – mówi Leszek Filipiak, G-12, ZG Polkowice – Sieroszowice.

Do punktu przy Bema można przyjść codziennie od godziny 7:30 do 10:45, a w piątki do 16:00. Akcja “Oddaj CUdowną krew” potrwa do piątku 29 lipca włącznie.

 

Poprzedni artykułŚwiętowali 150-lecie KGW
Następny artykułParkrun w Lubinie po raz 58 – FOTO

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.