Spośród 16 zespołów crossfitowych biorących udział w zawodach Bitwa o Miedziową Rudę najlepszy okazał się CrossFit Głogów. Zawody odbyły się w formule 2+1 (2 panów i 1 pani). Zmagania miały wyłonić najsprawniejszą drużynę spośród 3 lokalnych boxów z Legnicy, Lubina, Głogowa.

Zawody były typowymi zmaganiami CrossFitowymi pomiędzy 16 drużynami. Każdy team miał do wykonania 3 treningi, w których skład wchodziły przysiady ze sztangą, wyrzuty piłki na wskazaną wysokość, martwe ciągi czy elementy gimnastyczne takie, jak padnij, powstań, podskocz.
– Do finału przechodziło 6 drużyn, które najlepiej poradziły sobie z różnorodnością ruchów i wysoką intensywnością ćwiczeń. W finale o podium decydowały dosłownie sekundy, a walka trwała do ostatniego powtórzenia. Po zaciętym boju zwycięzcą została drużyna z Głogowa – mówi Grzegorz Biliński z CrossFit Lubin. – Osobiście najbardziej cieszy mnie to, że ludzie, dla których jeszcze 3 – 4 miesiące temu 20 kg sztanga była wielkim ciężarem, a podciągnięcie na drążku było tylko marzeniem, dziś są normą i standardem w ich treningu. Niesamowitą radość przynosi oglądanie ich w życiowej formie, którą wypracowali sobie trenując w naszym boxie. Nie było osoby, która z uśmiechem nie kończyła zmagań. Pokłony dla każdego zawodnika, który odważył się wystartować i zmierzyć z samym sobą i swoimi słabościami, bo o to też chodzi w CrossFicie. Cieszy również to, że zawodników wspierała ponad 60 osobowa publiczność, co w naszym raczkującym mieście jeśli chodzi o CrossFit to naprawdę spora liczba. Najważniejsze jest to, że ludzie chcą być sprawni, co oferuje im ten sport oraz radość idąca z solidnie przepracowanego treningu – dodawał trener Biliński.

inf/fot. CrossFit Lubin