Rywalizacja z piłkarzami pierwszego składu w wielu konkurencjach sportowych, nagrody, autografy, zdjęcia z Miedziowymi to tylko kilka atrakcji niedzielnego popołudnia z KGHM Zagłębie Lubin. Klub zaprosił fanów piłki nożnej na swoje obiekty, by aktywnie spędzić czas, dobrze się bawić i promować piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży.

Sportowy niedzielny piknik z Zagłębiem Lubin był małym przedsmakiem klimatu sportowego przed popołudniowym meczem Polski z Irlandią Północną w ramach Euro 2016. Na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin stawiło się wielu lubinian i tych małych, i tych dużych. Nikt się nie nudził, bo o ogrom sportowych atrakcji zadbano.

– Cały ten teren podzieliliśmy na trzy strefy. Jest strefa przygotowania motorycznego, czyli bezpośrednie ćwiczenia jakie zawodnicy wykonują podczas przygotowania. Jest strefa rodzinna, na której wszystkie małe i duże dzieciaczki i całe rodziny mogą rywalizować. Jest też strefa techniczna, gdzie są zajęcia bliższe szkoleniom piłkarskim. Można podkręcić swoje umiejętności – mówiła Natalia Kalinowska, z Biura Prasowego KGHM Zagłębie Lubin.
Z udziału w wielu sportowych zmaganiach skorzystały praktycznie wszystkie dzieci.

– Prowadziłam piłkę slalomem. Przeskakiwałam i wchodziłam przez koło. To nie było trudne, a można było wygrać nagrody. Jest bardzo fajnie – mówiła ośmioletnia Hania Kononowicz.
Miedziowi i ich szkoleniowcy w zabawie z dziećmi dali z siebie wszystko. Piłkarze poza bieganiem za piłką byli wręcz porywani przez małych fanów, którzy chcieli zdobyć autografy i zdjęcia z idolami z murawy. Do fotografii równie chętnie ustawiali się dorośli.

Poprzedni artykuł52 bieg parkrun przy słonecznej pogodzie.
Następny artykułI Rodzinny Festyn MDK w Lubinie