To będą bloki operacyjne z prawdziwego zdarzenia i na miarę standardów światowych – tak w kilku słowach można powiedzieć o nowych pomieszczeniach w szpitalu MCZ S.A., które są właśnie poddawane całkowitej przebudowie. O inwestycji mówiło się już kilka miesięcy temu, ale teraz zarówno zarząd, jak i personel medyczny doczekali się realizacji. Prace ruszyły w maju i idą tzw. „pełną parą”.

Wydatek nie będzie mały, bo i inwestycja jest ogromna. Jak informuje nas Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A. przebudowa dwóch bliźniaczych bloków operacyjnych na VII piętrze szpitala wraz z ich pełnym wyposażeniem to koszt rzędu 6 mln zł. Pacjenci głównie z Zagłębia Miedziowego, ale nie wykluczone też, że i inni chorzy z kraju, będą już prawdopodobnie w grudniu operowani na nowych blokach.
Wprowadzone jak dotąd na mniejszą skalę na oddziale laryngologii MCZ miedziane elementy przeciwdrobnoustrojowe, na nowych blokach mają pojawić się w pełnym wyposażeniu. – To podniesie bezpieczeństwo pacjentów jeszcze bardziej. W naszym szpitalu dbamy o dobro chorych, a to jeden ze sposobów – informuje Marzena Łokietko, naczelna pielęgniarka MCZ S.A. – Prosimy o cierpliwość, bo to bardzo poważna inwestycja zarówno ze względu na koszty, jak i na czas – dodaje prezes Milczanowski.
Jak dotąd teren przebudowy został odizolowany od reszty oddziałów tymczasowymi drzwiami i ścianką, za którą praca wre.
Warto wspomnieć, że niedawno zakończył się remont oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego w Regionalnym Ośrodku Kardiologii MCZ. Sala przygotowana dla ośmiu pacjentów dziś lśni nowością i ma już pełne obłożenie.

Poprzedni artykułNiedziela z Zagłębiem
Następny artykułLubinExtra! 118