IV Regionalny Turniej Bocci – sport dla wszystkich odbył się w ramach XVI edycji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie “A tacy sami” działające przy Zespóle Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn. 

Goście z placówek specjalnych z Wrocławia, Legnicy, Szklar Górnych czy tez Środy Śląskiej przyjechali do Lubina, by wziąć udział w IV Regionalnym Turnieju Bocci. Rozgrywki oglądali zaproszeni goście m. in. z Urzędu Miasta czy Powiatu.

– Mam zaszczyt uczestniczyć dziś w tym pięknym przedsięwzięciu. Turniej organizowany jest z okazji XVI już edycji Dni godności osób niepełnosprawnych. Zastanawiałam się czy jest godność. To wartością człowieka. Człowiek nie ma ceny. Ma wartość zwaną godnością. Każdy z nas jest równy. Nie ma lepszych i gorszych. Jesteśmy tacy sami. “A tacy sami” to Stowarzyszenie, które prężnie działa przy naszej szkole. Dziękuję pani prezes Ewie Niedbalskie z całym zarządem i wszystkimi członkami za wysiłki i trud wkładany w organizację wspaniałych przedsięwzięć na rzecz naszych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Nasza praca nie miałaby takiego zakresu i poziomu , gdyby nie pomoc naszych przyjaciół i sponsorów. Cieszę się, że pomimo tylu obowiązków znajdują czas na to, by dostrzec i wspomóc tych, którzy tego najbardziej potrzebują  – mówiła Renata Malec, wicedyrektor ZSiPO w Lubinie.

inf.pit 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę