14 i 15 maja ( sobota i niedziela) w CK Muza w Lubinie trwały przesłuchania do XXIII Dziecięcego Konkursu Wokalnego “O złotą nutkę”.  Blisko 80 osób zdecydowało się wysłać zgłoszenia, by dostać się do finału, który odbędzie się 22 maja. Złota Nutka jest okazją na zaistnienie na muzycznej scenie dla dzieci z całego powiatu lubińskiego. 

 

Konkurs “O złotą nutkę” przeznaczony jest dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych i I klasy gimnazjum. Na scenie pojawiają się wszyscy ci, dla których śpiew jest ważny. Poza zdolnościami wokalnymi uczestnicy mogą zrobić wrażenie na jury strojem, a także choreografią.

– Brałam już udział w tym konkursie, gdy byłam w II klasie. Nie zajęłam żadnego miejsca. Dziś chyba jestem na luzie, bo trochę jestem przyzwyczajona już do sceny. Przygotowywałam się z moją piosenką przez rok z panią od muzyki. Biorę udział co roku w konkursie Ekopiosenka w Legnicy. W szkołach też występuję i czasami zajmuję I miejsce a czasami II albo III  – mówiła Aleksandra Siadul 13 – latka z Lubina, która podczas przesłuchań  w Muzie zaprezentowała piosenkę “Pszczoły na wrotkach”.

Uczestników oceniało profesjonalne jury na co dzień związane z muzyką.

Poprzedni artykułUnia Miłoradzice zmiażdżona w Lubinie – FOTO
Następny artykułZagrają dla młodego Bartusia