Uczniowie lubińskiej “dziewiątki” znowu w akcji charytatywnej. Tym razem niosą pomoc psu, który we wnykach stracił dwie łapy. Po Kole Fortuny i Loterii Fantowej przyszedł czas na kiermasz ręcznie robionych “dzieł sztuki” i ogrodowych cudeniek. Zakupu dokonać może każdy lubinianin. 

Akcje charytatywne w Szkole Podstawowej nr 9 w Lubinie już nikogo chyba nie dziwią. Uczniowie tej szkoły to grupa wrażliwych dzieciaków, a ich rodzice są zawsze chętni do pomocy i wsparcia. Nauczyciele  z zapałem organizują i koordynują akcje pomocowe. Tym razem członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zdecydowali o wsparciu finansowym dla psa Foresta, który stracił we wnykach dwie łapy.

Pomoc ma charakter wieloetapowy. Pierwszym elementem było koło fortuny dla klas I – III, w którym nagrodami były między innymi książki i pluszaki zebrane przez starszych uczniów. Kolejnym etapem była Wielka Loteria Fantowa dla klas IV – VI. Drobne nagrody ufundował Samorząd Uczniowski oraz rodzice i nauczyciele.

– Przed nami ostatnia część akcji pod nazwą “Galeryjka Szkolna i Cudowny Ogród”.  Uczniowie starszych klas oraz nauczyciele przez kilka tygodni przygotowywali „małe dzieła sztuki”. Ich zakup to forma cegiełki w naszej wielkiej akcji charytatywnej. Dodatkowo dzięki pracownikom szkoły oraz rodzicom zebraliśmy ponad sto sadzonek roślin ogrodowych, przeznaczonych do sprzedaży w „Galeryjce” , które z ogromnym zaangażowaniem przesadzały i podlewały panie woźne. Zapraszamy wszystkich chcących wzbogacić swoje domowe wnętrza w niecodzienne dekoracje „hand-made”, a ogrody w ciekawe rośliny do SP nr 9 w Lubinie w dniach od 16 do 20 maja 2016 – mówi  Sylwia Śmieszko, opiekun Samorządu Uczniowskiego w SP 9 w Lubinie.sp 9 akcja charytatywnasp 9 akcja charytatywnaakcja charytatywna sp 9

Poprzedni artykułZagrają dla młodego Bartusia
Następny artykułPoradnia Rodzinna z myśla o rodzicach