W Zespole Szkół nr 3 w Lubinie  w piątkowe popołudnie odbył się pokaz tańców. Trójeczki, bo tak nazywa się grupa taneczna, mogły pochwalić się rodzicom swoimi osiągnięciami. Pokaz odbył się pod hasłem “Lot dookoła świata”. Mali tancerze zaprezentowali różnorodne tańce.

Osiągnięciami tanecznymi dzieci popisywały się według specjalnie przygotowanego scenariusza. Widzowie zostali zabrani na pokład samolotu, który lądował w różnych krajach świata. Stewardessy prowadziły widzów prze całą podróż począwszy od instrukcji zapięcia pasów, aż po kolejne przystanki.

– Raz w roku pokazujemy rodzicom czego nauczyliśmy się przez cały rok. Początkowo Trójeczki były małym zespołem liczącym 10 do 20 osób, ale  z czasem chętnych przybywa. W tym roku jest już 80 zapisanych dzieci. – mówiła Sylwia Szumilas, nauczyciel nauczania początkowego w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie.

Hasłem przewodnim imprezy był “Taniec biletem do szczęścia”. Radość na buziach dzieci i duma rodziców z popisów swoich pociech wpisały się w pierwotne założenie. Wszyscy zdawali się być szczęśliwi.