O postępie prac przy budowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Bema informuje nas właściciel placówki. Parter ma swój strop. Pierwotnie mówiono, że w maju tego roku miały być już pierwsze przyjęcia na SOR. Prace są jednak znacznie opóźnione. 

Na początku października 2015 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę RCZ. W listopadzie wykonano rozbiórkę elewacji i balkonów w miejscu styku  starej części szpitala z nowo projektowanym budynkiem SOR.

W związku z tymi działaniami, dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników placówki, konieczne było przeorganizowanie pracy oddziałów, poradni oraz pracowni w starej części szpitala przylegającej do nowo powstającego budynku Wszelkie działania podejmowane przez RCZ z uwagi na czynny obiekt, zostały tak zaplanowane, aby jak w najmniejszym stopniu wpłynęły na komfort hospitalizacji pacjentów oraz pracy personelu.

W grudniu nastąpiło przygotowanie gruntu, a w styczniu 2016 roku wylano fundamenty. W lutym wykonano słupy żelbetonowe pierwszej kondygnacji oraz rozpoczęto prace murarskie polegające na wykonaniu ścian zewnętrznych. W marcu wykonano pozostałe ściany i słupy parteru. W kwietniu wylano strop nad parterem, stanowiący jednocześnie podłogę dla pierwszego piętra. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex.

Nowa część szpitala będzie miała blisko 3 tys. m2 powierzchni użytkowej. Całość kompleksu będzie zawierała m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy, Nocną Pomoc Lekarską, blok operacyjny, pracownię endoskopii i diagnostyki obrazowej. Na dachu budynku powstanie lądowisko dla helikopterów. W kolejnych fazach inwestycji remont przejdą poszczególne oddziały szpitala.

Inwestycja ta przyczyni się do znacznej poprawy jakości i dostępności opieki dla pacjentów w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia w tej części regionu.

Budowa SOR-u w Szpitalu RCZ uznana została za strategiczny projekt, ważny dla kraju i
regionu, zgodny z długoterminowym planem rozwoju Polski i tym samym włączona do Kontraktu Terytorialnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-2020.

Łącznie z budową nowego skrzydła RCZ inwestycje Grupy EMC sięgają już blisko 150 mln zł.

 

inf./ fot.

 

Poprzedni artykułPolicja poszukuje zaginionych nastolatek
Następny artykułSędzia Wesołowska w Szklarach Górnych